İzmir'de başarılı değiliz

Giriş Tarihi: 17.6.2015
İzmir'de başarılı değiliz

CHP'nin İzmir'de aldığı oyun başarılı olmadığına dikkat çeken Susam, "Kontenjan adayları 'nasıl olsa yerimiz garanti' diyerek çok çalışmadı" dedi

CHP PM Üyesi, eski İzmir milletvekili Mehmet Ali Susam, partisinin İzmir'de aldığı yüzde 45.41 oy oranının başarı olmadığını öne sürdü. Susam, İzmir'de CHP'ye oy verecek potansiyelin yüzde 60 olduğuna dikkat çekerek, yeterli oyun alınamamasının nedenlerini şöyle açıkladı:

YÜZDE 60 OLMALIYDI
"İzmir'de partinin aldığı oyu ve milletvekili sayısını küçümsemiyorum ancak biz İzmir halkının tüm koşullarda bize gösterdiği ilgiyi daha iyi noktaya taşıyamıyorsak oturup düşünmemiz lazım. Ön seçim, bu partide demokratik yöntem olarak doğrudur, ön seçimde dinamizm kazanmıştır ama genel seçime gidilen süreçte dinamizm yerini durağanlığa bırakmıştır. Ön seçimden seçilebilecek sıralarda çıkan adaylar 'nasıl olsa yerimiz garanti' diyerek, ön seçimde sergiledikleri performansa eşit bir performans sergiledi. Ön seçimde kaybedenler de 'nasıl olsa ben yokum' diyerek, katkı koymadı. Örgütler uzun seçim yorgunluğu yaşadı. İstifalarla boşalanların yerine yenileri geldi. Aday saptamalarda kentin dinamiklerini harekete geçirebilecek adaylara ihtiyaç vardı bu adaylar olmadı. Kontenjan atamaları bu noktada doğru değildir. Bütün bunlara bir de seçim koordinasyonunda yaşanan sıkıntılar eklenince yüzde 60 olması gereken yerde 45'te kaldık." CHP'nin koalisyon formülleri konusunda yüzde 60 oy kitlesini yönetmesi gerektiğini belirten Susam, şöyle konuştu: "CHP'nin ülke genelinde aldığı oy şartlar uygun olmasına rağmen, genel başkanının yüksek performansına rağmen yeterli değildi. Güven sorunu aşılmalı. Bunun için CHP'nin yeni süreci yönetmesi gerekir. Yüzde 60 oy kitlesini yönetmeli ve yüzde 100 vatandaşın taleplerine yönelik bir siyasi strateji izlemeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de başarılı değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN