"CHP başarısız" diyen başkan yardımcısı gitti

Giriş Tarihi: 26.6.2015
CHP başarısız diyen başkan yardımcısı gitti

7 Haziran sonuçlarını Facebook hesabında değerlendiren ve partisinin başarısız olduğunu ifade eden CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Berk Ulusal, İl Başkanı Serter tarafından görevinden alı

CHP'nin genel seçimlerde başarısız sonuç aldığını belirterek sosyal medya hesabından kurultay çağrısı yapan CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Berk Ulusal, partinin ilk yönetim kurulu toplantısında görevinden alındı. CHP İl Başkanı Bedri Serter'in, bazı üyelerden gelen itirazlara rağmen yetkisini kullanarak Berk Ulusal'ı görevden aldı. Kararı değerlendiren Berk Ulusal, "Başarılıyız" diyenlerle arasında görüş farklılığı olduğunu dile getirerek, "Düşüncelerimi ifade etmekte sakınca görmüyorum. Gerekçe buysa keşke öldürselerdi" diyerek tepkisini dile getirdi. Ulusal'ın görevden alınmasına yönetim kurulu toplantısında itirazların yapıldığı, özellikle İl Başkan Yardımcısı Barış Erel'in ve bazı yönetim kurulu üyelerinin karara karşı çıktığı öğrenildi. 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyizoğlu, CHP'nin kurultaya gitmesi çağrısında bulunmuş, Berk Ulusal da Facebook hesabına Feyizoğlu ile birlikte fotoğrafını koyarak, bu talebe destek vermişti. Ulusal, CHP'nin seçimde başarısız olduğunu ve güven bunalımından çıkmak için büyük kurultayın toplanması gerektiğini dile getirmişti.

MEVKİ DERDİM YOK

Berk Ulusal, il başkan yardımcılığı görevinden alınmasına ilişkin "Başarılıyız diyenlerle görüş farklılığımız var. Düşüncelerimi ifade etmekte de hiçbir sakınca görmüyorum. Partinin genel gidişatıyla ilgili sıkıntıları, gördüğüm şeyleri izah etmiştim. Eğer gerekçe buysa gerçekten üzülürüm. Ben bu partide 4 yıl gençlik kolları il başkanlığı yapmış biriyim. İzmir'e hizmet ettim. İlçe gençlik kolları, parti sekreterliği, üniversite başkanlığı yaptım. 14 sene partinin içinde mücadele eden biriyim. Ben daha önce 'istifa edeyim' diye yönetime bildirmiştim. Benim için sıkıntılı bir durum ve makam, mevki derdi bir şey yok. Önceki dönemde sosyal medya hesabımdan kendimi ateşe attığımı dile getirdim" dedi. Öte yandan İl Yönetim Kurulu toplantısında Atila Sertel'in YSK tarafından adaylığının düşürülmesinde azmettirici oldukları iddia edilen eski İl Başkanı Ali Engin ve eski il yöneticisi kardeşi Abdullah Engin'in İl Disiplin Kurulu'nca savunmaya çağrılmasının da gündeme geldiği öğrenildi. Bazı yönetim kurulu üyelerinin bu karara tepki gösterdiği ve konuyu MYK'ya taşımaya hazırlandıkları kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP başarısız" diyen başkan yardımcısı gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN