Davayı geri çek Başkan

Erten, Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluk kutlamalarında kulübe yakınlaşan Akpınar'a, inşaatına başlanan stadı yaptırmamak için açtığı davayı geri çekmesi çağrısında bulundu

Giriş Tarihi: 26.6.2015
Davayı geri çek Başkan
Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Ali Erten, Yalı'ya inşa edilecek stadın yapılmasına başından beri karşı çıkan ve bunun için mahkemenin yolunu tutan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'dan açtığı davayı geri çekmesini beklediklerini söyledi. Pınar Karşıyaka'nın Türkiye gündemine oturan büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Basketbol Ligi'nde şampiyon olması camiada da olumlu bir hava yarattı. Taraftarın özlemle beklediği yeni Karşıyaka Stadı için geçmişte "çadır kurar yine yaptırmam" diyen Akpınar, şampiyonluk kutlamalarında neredeyse tüm fotoğraf karelerinde yer aldı. Pınar Karşıyaka'nın başarısının ardından ortaya çıkan tabloyu Egeli Sabah'a değerlendiren Kulüp Başkanı Ali Erten, şimdi Akpınar'dan bir jest yaparak, stadı engellemek için açtığı davayı geri çekmesini beklediklerini bildirdi.

KURTULUŞ PROJESİ

KSK'nin kurtuluş projesi olarak gördükleri statla ilgili Karşıyaka Belediyesi'nin açtığı davanın devam ettiğini belirten Ali Erten, şöyle konuştu: "Bizim, göreve gelmeden önce de geldikten sonra da duruşumuz net. Biz bu stadı Yalı'ya istiyoruz. Kongrede delegelere bu sözü vererek göreve geldik. Farklı görüşleri olabilir ama bizim bu görüşümüze belediyemizin saygı duymasını istiyoruz. Belediyeyi ziyarete gittiğimizde sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a kararımızın net olduğunu ve bunun arkasında duracağımızı belirttik. Nitekim biz göreve geldikten sonra 1 ay içerisinde burada ciddi bir hızlanma oldu. Açılan davalar var. Bu davalar Danıştay'da. Yürütmeyi durdurma kararı yok, o yüzden devam ediyor zaten. Kendisi bize, 'şu anda bizim açtığımız dava size engel değil. İşe devam edebiliyorsunuz. Bir gün engel hale gelirse ben bu davayı geri çekerim' dedi. Bunu herkesin içinde söyledi. Biz de bu sözün takipçisiyiz."

SÖZDE KALMASIN

Akpınar stat için "ben engel olmam" dese de bir taraftan davanın devam ettiğine dikkat çeken Erten, "Geri çekse bizim açımızdan çok güzel bir jest olur. En azından moral açısından yanımızda olduğunu hissetmek isteriz. Davayı çekerse çok mutlu oluruz. Diğer türlüsü biraz sözde kalan bir şey. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıkarsa bundan vazgeçeceğini söyledi. Onu da zaman içerisinde göreceğiz" şeklinde görüş belirtti. Başkan Erten, yerel yönetimlerle ilgili bir sıkıntılarının olmadığını belirterek, "Ama bir gönül desteği de yok. Biz o gönül desteğini istiyoruz. Bayrak asmak gururumuzu okşayan bir şey. Mücadelede de birlikte olmak ve zaferi de birlikte kutlamak çok güzel bir şey. Ama bizim esas sorunlarımız hala duruyor. Biz simgesel hareketlerle bu kulübü kurtaramayız. Belediyemizin verdiği destekle çok güzel kutlamalar yaptık. Keyfini çıkardık ama artık gerçekler var. Burada da birlikte olmamız lazım. Bu konu çok önemli. Spor öyle bir şey ki bittiği anda yeni bir hedef başlıyor. Bu başarı şehrimizin, semtimiz başarısı. Avrupa'da İzmir adıyla yarışacağız. Bu şehre büyük bir marka değeri getireceğimizi düşünüyorum" diye konuştu. KSK ve Karşıyaka Belediyesi'nin arasındaki ilişkinin saygı zemininde yürümesi gerektiğini vurgulayan Erten, hedeflerinin 103 yıllık kulübü yaşatmak olduğunu söyledi.

SİZCE DE BİRAZ ABARTILI OLMAMIŞ MI BAŞKAN?
Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın başarısını Karşıyaka'nın önemli kavşak ve meydanlarına astırdığı afişlerle kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın "İşte Kaf Kaf işte şampiyon" yazılı afiş üzerinde, devasa boyutta ve yalnızca kendi fotoğrafını kullanması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Akpınar'ı eleştiren Karşıyakalı taraftarlar "Başkan başarıyı kendine mal etmiş" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davayı geri çek Başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN