Lösemiyi iki kez yendi, örnek oldu

Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan ve eğitim görürken iki kez lösemiyi yenen Altıok, azminden dolayı takdir topladı

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Lösemiyi iki kez yendi, örnek oldu
Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan 85 öğrenci içinde yer alan ve eğitim görürken yakalandığı lösemiyi iki kez yenmesiyle öne çıkan 27 yaşındaki Burak Altıok, azminden dolayı arkadaşları ve hocaları tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Antalya'da ailesiyle yaşayan Burak Altıok, 2005 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Doktorluk eğitimine başlayan Altıok, dördüncü sınıftayken lösemi hastalığına yakalandı. Yaklaşık 70 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra büyük oranda yürüme güçlüğü çeken Altıok, tekerlekli sandalyeyle hayatını sürdürmeye başladı. Kemoterapi tedavisi gören ve pes etmeyen Altıok, iyileşti gözüyle bakılırken; hastalık bir süre sonra tekrarladı. Eğitimi yarıda bırakan, ancak doktorluk idealinden vazgeçmeyen Altıok, hastalığı ikinci kez yenerek eğitimi de tamamladı. Bu yıl Tıp Fakültesi'nden mezun olan 85 öğrenci arasında yer alan Burak Altıok, tekerlekli sandalyesiyle törene katıldı. Hipokrat yemini ederek mesleğe ilk adımını atan Altınok'u arkadaşları ve hocalara azminden dolayı alkış yağmuruna tuttu.

BELDEN AŞAĞISI TUTMADI

Hayalinde her zaman doktor olmak istediğini söyleyen Burak Altıok, "2005 yılında tıp fakültesine başladım. Ancak 2010 yılında da lösemi hastalığına yakalandım. Yoğun bakımda kaldığım sürede geçirdiğim rahatsızlık yüzünden belden aşağım tutmadı. Doktorluk eğitimine ara verip, tedavi oldum. Hastalığı yendim, ancak yeniden tekrarladı. İkinci kez tedavi olup, yendim. İdealim olan doktorluktan hiç vazgeçmedim. Şimdi mezun olmanın sevincini yaşıyorum. Cerrah olmak istiyordum ama bu halimle ümitli değilim. Fizik tedavi görüyorum, doktorlar tedaviyle yürüyebileceğimi söyledi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemiyi iki kez yendi, örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN