Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gerdek gecesinde altınlarla kaçtılar

Cem Yılmaz'ın Hokkabaz filmindeki hikaye Aydın'ın Nazilli ilçesinde gerçek oldu. 19 ve 21 yaşlarındaki Suriyeli iki genç kadın, takılan altınlarla birlikte gerdek gecesi kayıplara karıştı

Giriş Tarihi: 7.7.2015
Gerdek gecesinde altınlarla kaçtılar
Aydın'ın Nazilli ilçesindeki çiftçi Şenol Aydın (39) ile Kuyucaklı turizm işçisi Ali Ak (33), evlenip mutlu yuva kurma hayalleri kurarken, Cem Yılmaz'ın Hokkabaz filmindeki hikayeye benzer bir şekilde dolandırıldılar. Şenol Aydın ile Ali Ak, bir tanıdıkları aracılığı ile tanışarak dini nikahla evlendikleri Suriyeli kadınların, aldıkları takı ve bir miktar parayla kaçtıkları iddiasıyla savcılığa başvurdu. Her iki kadının da gerdek gecesi rahatsız oldukları gerekçesiyle eşleriyle birlikte olmadıkları, kendilerini bekleyen otomobille kaçtıkları belirtildi. İddiaya göre; Aydın ve Ak, bir tanıdıkları vasıtasıyla telefon numarasını elde ederek farklı zamanlarda aradıkları İzmir'in Kiraz ilçesindeki Ahmet E'den belli bir ücret karşılığında evlenecek kadınların bulunabileceğini öğrendi. Kendilerini ziyarete gelen Ahmet E.'nin cep telefonundan fotoğraflarını gösterdiği kadınları beğenen Ak ve Aydın, 15'er bin lira karşılığında anlaştı. Bir süre sonra Ahmet E. ile birlikte Kilis'e giden Ak ve Aydın, resimlerinden beğendikleri Suriye uyruklu 21 yaşındaki Nede ile 19 yaşındaki Yazderin adlı genç kadınları yanlarına alarak Aydın'a döndü. Ahmet E.'nin kıydığı dini nikahın ardından Ak ve Aydın, düğün hazırlığına başladı. Altın ve kıyafet alan damatların her biri 15 bin lira masraf yaptı. Birer gün arayla kıyılan nikahtan sonra gece iki damat, hasta olduklarını söyleyen gelinlerle gerdeğe giremedi. İki gelin de alınan altın ve bir miktar para ile Ak ve Aydın'ı terk etti. Dolandırıldıkları iddiasıyla savcılığa başvuran Ak ve Aydın, şikayetçi oldu.

UYARIYA RAĞMEN

Eşi geçen 27 Haziran'da kaçan Ali Ak'ın telefonla arayıp Suriyeli eşinin gece yarısı altınlarla gittiğini söyleyerek kendisini uyardığını, bir gün sonra aynı şeyin kendi başına geldiğini anlatan Şenol Aydın, "Kapıları kilitlememe rağmen gece yarısı cep telefonum ve yüzüğüm dahil olmak üzere tüm altınları da alarak camdan atlamış. Kendisini bekleyen bir otomobile binip kaçmış. Köyün güvenlik kamerasından izledim" dedi. Tek isteklerinin mutlu bir yuva kurmak olduğunu söyleyen damatlar, başlarına gelen bu olaydan sonra komşularının alaycı bakışları yüzünden sokağa bile çıkamadıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gerdek gecesinde altınlarla kaçtılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN