Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) ne yapar?

Giriş Tarihi: 8.7.2015
Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) ne yapar?
Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), 1991 yılından beri gerçekleştirdiği 8 bin 800 proje ile Almanya'nın ve dünyanın en büyük çevre vakıflarından biridir. DBU'nun, çevre, çevresel araştırma, koruma vb. konular üzerinde olan projelere büyük katkıları vardır. Bu projelere yıllık yaklaşık 500 bin euro ayırıyor.

OKULLAR VE GAZETELER
"Çevrecilikle Kurulan Köprüler" projesi kapsamında kardeş okul öğrencileri karşılıklı olarak birbirlerini ziyaret edecek, ev sahibi okulun bulunduğu bölgedeki güncel çevre konularını birer gazeteci gibi araştıracak ve böylelikle hem çevreye karşı bilinçli bir hale gelecek, hem de yeni kültürler tanıma fırsatı yakalayacaktır. Bu sene Almanya'dan ve Türkiye'den 10'ar okulun katılımı sonucu gerçekleştirilen bu projede öğrenciler "Çevre ve Sürdürülebilirlik" konusunu işleyeceklerdir. Projeye İzmir'den İzmir Kız Lisesi'nin yanı sıra TAKEV Lisesi, Özel Çakabey Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, İstanbul'dan Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Özel ALEV Lisesi, Ankara'dan Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi ve TED Ankara Koleji Özel Lisesi katılıyor. Almanya'dan ise Rudolf-Koch-Schule, Gymnasium Stadtfeld, Gymnasium in der Wüste, Kaiserin- Friedrich-Gymnasium, Bodensee-Gymnasium Lindau, Europaschule Bad Iburg, Friedrich-Ludwig- Jahn-Gymnasium, Johann-Vanotti- Gymnasium, Gymnasium Marianum Meppen ve Gymnasium Ochsenhausen yer alıyor.

İZMİR KIZ LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
Bu seneki projede İzmir Kız Lisesi'nden Almanca Öğretmenleri Sultan Özbek ve Kadriye Lort ile öğrenciler Aleyna Ağustos, Ali Ak, Ayda Ecem Çele, Aydın Furkan Kalelioğlu, Ayşenur Ayanoğlu, Derin Bilgin, Doğa Irguz, Eda Sarğın, Elifsu Selçuk, İlke Kobanç, Sıla Uluturhan ve Sinem Güvendi yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) ne yapar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN