Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e turizm müjdesi

İzmir'in sağlık turizminden daha fazla pay alması adına müjde veren Bakan Zeybekci, "Charter seferleri ile İzmir'e tedavi için gelecek hastaların ulaşım masrafını bakanlık karşılayacak" dedi

Giriş Tarihi: 10.7.2015
İzmir'e turizm müjdesi
Ekonomi Bakanlığı, İzmir'de iftar verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin ev sahipliği yaptığı "Ekonomi Bakanlığı İzmir İş Alemi İle İftar" yemeği Kaya Termal Otel'de gerçekleşti. İftara, Ege İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Rebi Akdurak, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, EGİAD Başkanı Seda Kaya ve İzmir İş dnyasının önemli isimleri katıldı. İzmir'in dünyaca ünlü kaplıcalarının sağlık turizminden daha fazla pay alması adına müjdeler veren Bakan Zeybekci, "Sağlık turizmi yatırımlarının desteklendiği bir bölge olmasını istedik. Charter seferleri ile İzmir'e tedavi için gelecek hastaların ulaşım masraflarının tamamı bakanlığımız tarafından karşılanacak. Türkiye'ye tedavi olmak için gelen hasta sayısının 1 milyonun üzerinde olmasını bekliyoruz. İzmir'de charter seferleri ile bir uçak dolusu hasta geldiğinde ulaşım giderlerinin tamamını karşılayacağız. Charter seferleri sağlık tedavi amacıyla gelmesi kaydıyla giderleri karşılanacak" dedi.

YAKINDA BAŞLAYACAK

Sağlık turizmine sağlanacak yeni teşvikler hakkında da bilgi veren Zeybekci, şöyle konuştu: "Ekonomi Bakanlığı olarak sağlık turizmi için, tedavi için Türkiye'ye gelen hastaların ulaşımla ilgili masraflarının yüzde 50'sini karşılıyoruz. Bunun sonucu olarak 2 yılda sağlık turisti sayısının 500 bini aşarak bu sene 1 milyona doğru gittiğini görüyoruz. Burada ilk kez paylaşacağım konu ise Türkiye'deki sağlık turizmi ve tedavi merkezlerine bir uçak dolusu hasta geldiğinde o charter seferinin giderlerinin tamamını karşılayacağız. İzmir'de de Balçova'ya ve diğer sağlık alanlarına gelen charter seferlerinin, tedavi amacıyla gelmesi kaydıyla giderlerinin tamamını karşılama kararını da inşallah yakında Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla uygulamaya koymuş olacağız." Gündeme dair de konuşan Bakan Nihat Zeybekci, 3 defa seçim yaptıklarını, bu süreçte ekonominin dinamikleriyle ilgili bir problemin yaşanmadığını da sözlerine ekleyerek istememelerine rağmen dördüncü bir seçimin yaşanmasının da ekonomide bir problem yaratmayacağını, bu konuda iş dünyasının endişe etmesine gerek olmadığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e turizm müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN