Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkeyi hükümetsiz bırakacak değiliz

Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti tek başına iktidar olamadı diye millete küsmediklerini, ortak noktalarda buluşacakları bir parti ile koalisyon hükümeti kurup yola devam edeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Ülkeyi hükümetsiz bırakacak değiliz
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa Yunusemre Belediyesi tarafından Yeni Mahalle'de verilen iftarda yaptığı konuşmada, Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacaklarını kaydetti. Yunusemre Belediyesi Başkanı Mehmet Çerçi'nin 2 dönem milletvekilliği yaptığını hatırlatan Arınç, çalışmalarından dolayı Çerçi'yi tebrik etti.

YOK SAYAMAYIZ

Seçimde en fazla milletvekili çıkaran parti olduklarına dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti: Endişeniz olmasın, Türkiye'yi hükümetsiz, sahipsiz bırakmayız. Türkiye'nin içerde ve dışarıda bütün sorunlarını nasıl 12-13 yıldır çözmüşsek bundan sonra hiç kimsenin endişesi olmasın. Toplam milletvekili sayısı AK Parti'ninki kadar olan 3 partiyi bir araya getirmek mümkün değil. Bizimle hükümet kurmaları umarız ki mümkün olur ancak bir de sırtlarını döner ve 'biz hükümet olmuyoruz' derlerse bundan sonrası seçimdir. O zaman çok iyi kararlar verecek ve ülkemizdeki tek başına iktidarın sağladığı başarıları tekrar seçim sandığında göstereceğiz ama şu anda siz daha bir ay önce bir karar verdiniz.

MİLLETE KÜSMÜYORUZ

Bu kararı yok saymak mümkün değil. Siz bize 'bir partiyle, iki partiyle hükümet kurun' dediniz. Biz bunun için çalışacağız. Kendimiz için bir şey istemiyoruz. Memleket için çalışıyoruz, memleketin başarılı olması için gayret ediyoruz. Hanımlarımızın, gençlerimizin mutlu yaşaması için çalışıyoruz. Tek başımıza iktidar olamadık diye size küsmüyoruz. Sizin verdiğiniz kararı başımızın üstünde taşıyoruz. Hükümet kurmak için en azından bir partiye daha ihtiyaç var. Onlar da aynı mesuliyeti duyarsa, onlar da 'tamam ben de sizinle birlikte hizmet etmeye varım' derse Allah'ın izniyle durmak yol yola devam, yolumuza devam edeceğiz." Türkiye'nin çevresindeki ülkelerin tümünde kan ve gözyaşı olduğunu, feryatlara kulak kapatılamayacağını belirten Arınç, "Herkes kurtuluş yeri olarak Türkiye'yi görürken, bizim içimizde birtakım hainler de Türkiye'yi o ülkelere çevirmek niyetinde olabilir. Sayıları çok azdır. Allah onları ıslah etsin, onlara fırsat vermesin. Türkiye'yi de karanlık ülkelere götürmek isteyenlerin ellerini ovuşturduğu günleri hiçbir zaman görmeyelim inşallah. Güçlü bir hükümet kuralım, yolumuza devam edelim. Ortada hiçbir iş bırakmayalım ki herhangi bir telaşa hiç kimse kapılmasın" dedi. Arınç, iftarın ardından Yenimahalle Meslek Edindirme Kursu ve Hanımlar Lokali'ni açtı. Manisa'daki doğalgaz ve TOKİ yatırımlarına dikkati çeken Arınç, "İnşallah yeni bir Manisa'nın olacağı güzel bir alanda hazırlıklar yapıldı gibi. TOKİ'yle bütün işler bitirildi. Biz 3 tane TOKİ hamlesi yaptık. En son Nurlupınar Mahallesi'ndeki de bitmişti. Zannediyorum 2 bin daireden biraz daha üst bir konut yapmıştık. İnşallah o TOKİ hamlesi bitti. Şimdi Yunusemre'nin bütün bunların üstünde 5 bin 500 konutluk bir hamlesi var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkeyi hükümetsiz bırakacak değiliz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN