Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz-Göz'den sert mesaj

Giriş Tarihi: 16.7.2015
Göz-Göz'den sert mesaj

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in stat yapımı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun onayını bekledikleri açıklaması taraftarları ayaklandırdı

İzmir'in tarihi başarılarla dolu köklü kulübü Göztepe'nin PTT 1. Lig'de sezon öncesi yaşadığı stat krizinde belirsizlik devam ederken, sarı-kırmızılı taraftarlardan dün sert tepkiler yükseldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın geçen ocak ayında ihalesini yaptığı Göztepe Stadı'nın yapımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ruhsat ve yargı yoluyla engelleme çabası sonrasında bir türlü başlatılamamıştı. Stat konusunda uzun süren sessizliği önceki gün Göztepe Başkanı Mehmet Sepil bozdu. Başkan Sepil, Göztepe Stadı'nın 15 bin kişi olarak planlanan seyirci kapasitesinin 21 binin üzerine çıkarılması konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gerekli onayların alındığı müjdelemiş, stat yapımına başlanması konusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun onayını beklediklerini açıklamıştı.

KOCAOĞLU VE PEKDAŞ'A YÜKLENDİLER
Göztepe Başkanı Sepil'in açıklaması sonrası sarı-kırmızılı taraftarların özelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a tepkileri oldukça sert oldu. Kapasitesi büyüyen Göztepe Stadı'na onay vermeyen Başkan Kocaoğlu ve yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluş ve odaları hedef alan taraftarlar, Yalı Taraftar Grubu'nun internet sitesinden öfke ve tepki dolu bir bildiri yayınladı. 'Kendinize gelin' başlığı altında kaleme alınan yazı da en büyük tepkiyi Başkan Kocaoğlu ve Pekdaş aldı. Başkan Kocaoğlu'nu İzmir kulüplerinin sorunlarını görmezden gelmekle suçlayan taraftarlar, yerel yönetimlerin statlara onbinlerce taraftar çeken Göztepe'yi 15 bin kişilik statlara mahkum ettiğini ifade etti. Kocaoğlu ve Pekdaş'ı hedef alan taraftarlar, "Türkiye'nin 3. büyük kenti ve turizmin önde gelen bu şehrinin stadı yok farkındamısınız. Aldığımız duyumlara göre herşeyi onaylanan stadımıza imza atmıyormuşsun. Hayırdır! Göztepeliler kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de hiçbir zaman unutmaz, herkes unutur Göz-Göz unutmaz!" diyerek stat sorununa dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz-Göz'den sert mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN