Özgener'in EBSO üyeliği sona erdi

İzmir'in önde gelen iş adamlarından eski TFF Başkanı Mahmut Özgener'in EBSO üyeliği, kendi başvurusu doğrultusunda düşürüldü

Giriş Tarihi: 29.7.2015
Özgener'in EBSO üyeliği sona erdi
Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) başkanlık yapan ve tarihinde önemli rol oynayan Osman Kibar'ın torunu olan sanayici Mahmut Özgener'in EBSO üyeliği, şirketinin sanayici vasfını kaybetmesi nedeniyle düştü. Türkiye'nin en büyük tütün firmaları arasında yer alan Öz-Ege Tütün Sanayi A.Ş, 1.5 yıl önce ABD'li Alliance One Tütün ile Oriental Tütün Paketleme Sanayi Ticaret A.Ş adında yeni bir şirket kurarak ortak oldu. Öz-Ege'nin sahibi Mahmut Özgener, fabrika ve depoların da ortak oldukları şirkete devreldilmesiyle Öz-Ege Tütün'ün 'sanayi' vasfını kaybettiğini belirterek, EBSO meclis üyeliğinden düşürülmesini istedi.

DOĞRUSU BUYDU
Özgener, "EBSO'de benim temsil ettiğim şirket sanayi olma vasfını kaybedince dilekçe ile EBSO Meclis Başkanlığı'na kendim başvurdum ve gereğinin yapılmasını istedim. Sanayici kimliği olmayan bir şirketi temsil edemem. Etik olarak doğru olanı yaptım" dedi. Öz- Ege Tütün'ün sanayi kimliğini kaybetmesi nedeniyle üyelikten düşürülmesi Özgener'in de meclis üyeliğinin sona ermesi EBSO meclis üyelerini bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgener'in EBSO üyeliği sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN