Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aynı anda 2 yabancı dil eğitimi veriyorlar

Özel Martı Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Mahmut Demir, öğrencilerine aynı anda iki yabancı dil eğitimi vererek fark yarattıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Aynı anda 2 yabancı dil eğitimi veriyorlar
Ulusaldan evrensele çağdaş bireyler parolasıyla eğitim felsefesini belirleyen ve Güzelbahçe'de eğitim veren Martı Koleji, iki yabancı dil öğretimini aynı anda sağlıyor. Bu kapsamda öğrencilerin uluslararası alanda dil sertifikası almalarına yönelik çalışmalara önderlik ederek yabancı dil öğretimi alanında farklı bir bakış açısıyla eğitim veriyor. Özel Martı Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Mahmut Demir, amaçlarının kendini kültürel anlamda geliştirmiş ve uluslararası platformda eğitim alabilecek donanımlara sahip öğrenciler yetiştirmek olarak açıkladı. "Martı Koleji'nin yabancı dilde diğer okullardan farkı, iki yabancı dili birlikte vermesidir" diyen Demir, "Yabancı dil öğretim stratejisi diğer okullarda genellikle şöyledir. Birinci yabancı dil olarak okutulan ders yoğunluklu verilir, ikinci yabancı dil olarak okutulan dil ise genellikle 3 ders saati olarak okutulur. Ancak Martı Kolejinde iki yabancı dil (İngilizce ve İtalyanca) aynı anda verilmektedir. Bu çok önemli bir farktır. Biz iki yabancı dilin ders saatlerini aynı tutuyoruz" şeklinde konuştu.

BELGELERİNİ ALDILAR
Amaçlarının uluslararası alanda eğitim görecek kalifikasyonlara sahip öğrenci yetiştirmek olduğunu belirten Mahmut Demir, "Her iki dilde de öğrencilerimizin uluslararası dil sertifikalarını alabilecek şekilde bir eğitim veriyoruz. Yani öğrencilerimiz 4. sınıftan itibaren uluslararası sertifika alacak şekilde kote olduğumuz sınavlara girmeye başlıyorlar. Bu yıl İtalyanca dilinde CİLS sınavına giren öğrencilerimiz, İngilizce dilinde Cambridge sınavına giren öğrencilerimiz başarı belgelerini almaya hak kazandılar" diye konuştu. Okullardaki akademik başarının olmazsa olmazlardan olduğunu söyleyen Mahmut Demir, şöyle devam etti, "Bizim farkımız öğrencileri akademik alanda yetiştirirken onları sosyal, kültürel ve sportif alandaki yeteneklerini de ortaya çıkarmaktır. Okulumuzda heykel ve seramik gibi dersler öğretilmektedir. Öğrencilerimizin bu alandaki yeteneğini ortaya çıkartmayı hedefledik. Okulumuzda eğitim almaya başlayan öğrenci, 5 yaştan liseye kadar birbirine bağlı programlarla eğitimini tamamlıyor. Öğrencilerimiz teorik bilgilerin yanı sıra genel kültürü oturmuş öğrenciler olarak mezun oluyorlar. Amacımız dünyanın neresine giderse gitsin toplum içinde konuşabilen, kültürleri tanıyabilen, iki yabancı dili aynı anda konuşabilen bireyler yetiştirmektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynı anda 2 yabancı dil eğitimi veriyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN