Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortadoğu'da Türk kültürü yükseliyor

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Ortadoğu'da Türk kültürü yükseliyor

Ünlü mankenlerin katıldığı Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi Türk dizilerinin büyük ilgi gördüğü Ortadoğu ülkelerine taşınıyor

Türk dizileri ve oyuncularını başta Ortadoğu olmak üzere birçok ülkede tanıtmaya devam eden Medyadoktoru Yapım firmasının 3 yıldır gerçekleştirdiği Şehri Medeniyet Kültür Defilesi, artık yurt dışında da sergilenecek. Çağla Şikel, Özge Ulusoy gibi ülkenin önde gelen modellerinin yer aldığı projenin yapımcısı Savaş Uğurlu, "Projemiz hangi ildeyse, o ile ait gelenek görenekler, medeniyet, kültür ve yöresel kumaşlarından oluşan 30 parçayı, alanında en önemli isimlere tasarlatıyoruz. 20 yıllık iş deneyimimizi projelerimizle bütünleştiriyoruz. Ortadoğu'da birçok dizi ve Tük oyuncusunu tanıttık, tanıtmaya devam ediyoruz. Önemli projelerimiz arasında yer alan Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi gerçekleşmeye başladığı günden itibaren gerek ulusal gerekse dünyanın en büyük haber ajansları tarafından servis edilerek ülke tanıtımımıza katkı sağlayan bir proje haline geldi. Defile ekibi ülkemizin kültürünü, medeniyetini, Türk modası ile birleştirerek dünyanın birçok ülkesinde tanıtıyor" dedi.

TATLITUĞ'A İLGİ
Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi'ne, Ortadoğu ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiğine de değinen Savaş Uğurlu, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: "Türk dizilerinin yurtdışında yayılması ve ilgi görmesi, Türk modası ve medeniyetini de ön plana çıkardı. Araplar bizde kendi kültürlerini görüyor ve buluyorlar. Ortadoğu'da yapmak için çalışmalarına başladığımız Şehr-i Medeniyet Kültür Defilesi'nin sonuna yurtdışında Türkiye ibaresini de ekliyoruz. Ortadoğu ülkelerinde çalışmalarına başladığımız kültür defilemiz ile alakalı sorulan soruların başında Kıvanç Tatlıtuğ etkinliğe gelecek mi? oluyor. Tatlıtuğ bizim gurur kaynağımız olmuş bir isim. Başta Ortadoğu olmak üzere Şehr-i Medeniyet Kültür projesine yurt dışından da yoğun ilgi ve talep var. Ülkeler de bulunan büyükelçilerimiz ve başkonsoloslarımız ile bağlantılara geçerek ülkemizin her anlamda bilinirliğinin artması için çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortadoğu'da Türk kültürü yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN