Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borç kapatmak için borçlanma yetkisi!

İzmir'de 2009'da kurulmasına rağmen bir türlü borç batağından kurtulamayan Karabağlar Belediyesi, şimdi de borçlarını bankadan kredi çekerek kapatmak istiyor

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Borç kapatmak için borçlanma yetkisi!
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu önceki günkü meclis toplantısında meclis üyelerinden bankadan yaklaşık 16 milyon lira kredi çekmek için yetki istedi. Başkan Selvitopu'nun kredi için yetki istemesi 'Borç borçla kapatılır mı?' yorumlarına neden oldu. Daha önce çalışanlarının maaşlarını ödeyemediği için temizlik işçilerinin grev yapması sonucu Karabağlar sokaklarında çöp dağları oluşmuştu. Selvitopu borçlar nedeniyle aralarında makam aracının da bulunduğu 11 aracı sattı ancak belediyeyi ekonomik darboğazdan kurtaramadı. Karabağlar Belediyesi ağustos ayı meclisinde Başkan Muhittin Selvitopu meclis üyelerinden bankadan yaklaşık 16 milyon lira kredi çekmek için yetki istedi. Bu durum "borçla borç kapatılır mı" yorumlarına yol açtı. Daha önce çalışanlarının maaşlarını ödeyemediği için temizlik işçilerinin grev yapması sonucu Karabağlar sokaklarında çöp dağları oluşmuştu. Selvitopu borçlar nedeniyle aralarında makam aracının da bulunduğu 11 aracı sattı ancak belediyeyi ekonomik dar boğazdan kurtaramadı. Karabağlar Belediyesi'nin 51 milyon 450 bin liraya mal edilen hizmet binası "en pahalı ilçe belediyesi hizmet binası" diye anılmıştı. Karabağlar Belediyesi'nin yeni hizmet binası yapımı sırasında maliyeti nedeniyle büyük tartışmalara neden olmuştu.

CHP'Lİ ÜYEYE İKAZ

Ağustos ayı olağan meclis toplantısında son günlerde yaşanan terör olayları da konuşuldu. Artan terör olaylarının son bulması gerektiğine değinen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, barış temennisinde bulunarak ülkeye huzur gelmesi dileklerini aktardı. CHP'li Meclis Üyesi Bülent Sözüpek ise yaşanan olaylarla ilgili siyasi eleştirilerde bulundu. Başkan Selvitopu bunun üzerine CHP'li Sözüpek'e Meclis'te bu tür siyasi söylemlerle bulunmaması konusunda uyardı. Karabağlar Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Azad Fazla ise "Terör bu topraklarda Osmanlı zamanından beri var. Terör hepimizin canını yakıyor ancak terörü bir siyasi malzeme haline getirmeyi yanlış buluyorum. Eleştirilerimizi insaf çerçevesinde yapmamız gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borç kapatmak için borçlanma yetkisi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN