Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göztepe aşkıyla meclisin önüne

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Göztepe aşkıyla meclisin önüne

Sarı kırmızılı taraftarlar, 10 Ağustos'ta yapılacak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Gürsel Aksel Stadı'na arazi terki kararının koşulsuz olarak alınmasını istiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, TOKİ aracılığı ile Göztepe Gürsel Aksel Tesisleri'ne yapacağı stat için Büyükşehir Belediyesi'nin arazi terkine şartlı muvafakat verilebileceğini ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu'na tepki gösteren taraftarlar, meclis toplantısının yapılacağı 10 Ağustos Pazartesi günü Büyükşehir önünde toplanmaya hazırlanıyor. İhalesi tamamlanan ve yer teslimi de yapılan Gürsel Aksel Stadı'nın seyirci kapasitesinin 15 binden 21 bine yükseltilmesini isteyen Göztepe camiası ve taraftarların talebi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildi. Proje tadil edilince İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait arazinin de inşaata dahil edilmesi zaruret haline geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bin 400 metrekarelik söjz kohusu arazinin de stat inşaatına dahil edilmesine "yalnızca stat ve otopark inşası" kaydı şartıyla muvafakat verilmesini uygun bulduğunu, diğer yapılar için projeyi bütünüyle inceledikten sonra bir karar verilebileceğini açıkladı. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil düzenlediği basın toplantısında "Gelir getirmeyen bir stat istemiyoruz" diyerek, şartlı muvafakat hamlesine üstü kapalı eleştiri getirdi. Bu gelişmeler üzerine Göztepe taraftarı "Beton yığını değil, içerisinde kafe ve restoran bulunan stat istiyoruz" dedi.

ÇAĞRIMIZ ONLARA DEĞİL!
10 Ağustos Pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi ağustos ayı olağan toplantısında görüşülecek bin 400 metrekarelik alanın bedelsiz hisse devri için Göztepe taraftarları çağrıda bulundu. Taraftarlar "goztepeaskiylaherkesayaga.com" isimli bir site kurdu. Siteden çağrıda bulunan sarı kırmızılılar 10 Ağustos'ta yapılacak meclis toplantısı için Belediye Sarayı önünde toplanma çağrısında bulundu. Açıklamada, "Belediyesi meclis toplantısında tarihi bir karar alınacak. Bu zamana kadar stat konusundaki isteğimizi, gerek sosyal medyadan gerekse tribünlerimizden dile getirdik, sesimizi yetkililere duyurmaya çalıştık. Kimileri sesimizi az da olsa duydu 15 bin kişilik statta diretmekten vazgeçti, kimileri hala duymamakta diretiyor ve ipe un sermeye devam ediyor..Artık yeter... Kimse bizim yaşadığımız bu şehirde bize rağmen Göztepe'nin geleceğine gem vuramaz. Bu saatten sonra çağrımız ne Aziz Kocaoğlu'nadır, ne Sema Pektaş'adır, ne diğer belediye meclis üyelerinedir. Çağrımız Şanlı Göztepe sevdalılarınadır.

KIRMADAN DÖKMEDEN

10 Ağustos Pazartesi günü büyük bir sınav var...Kırmadan-dökmeden, yakmadan- yıkmadan, haklıyken haksız konuma düşmeden içeride mecliste stat konusu görüşülürken bizler dışarıda Göztepeliliğimize yakışır bir şekilde, son ana kadar herkese sesimizi duyurmak için orada olacağız. Göztepe aşkıyla herkesi, 10 Ağustos günü, saat 18.00 de Büyükşehir Belediyesi önüne, stadımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz" denildi. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de sakin ve soğukkanlı bir şekilde gelişmelerin takip edilmesi çağrısında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göztepe aşkıyla meclisin önüne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN