Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu?

İZSU'nun Menderes deposundaki 25 TIR dolusu malzemenin hurdacılara satılmak üzereyken yakalandığına dikkat çeken Doğan, "Kocaoğlu olayla ilgili hangi işlemleri başlattı" diye sordu

Giriş Tarihi: 9.8.2015
İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu?
Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, İZSU'nun Menderes Görece'deki deposundaki 25 TIR dolusu eski ve yeni malzemenin hurdacılara satılmak üzereyken polisin baskını sonucu satışının engellendiğine dikkat çekti. İZSU içinde kurum içi soruşturma açıldığını ve konunun yargıya da intikal ettiğini bildiren Doğan, "Eğer polise yapılan ihbar olmasaydı milyonlarca liralık alt yapı malzemeleri kaybolacaktı. Sayın Kocaoğlu'na soruyoruz, 25 TIR dolusu İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu? Konuyla ilgili olarak hangi işlemler yapıldı? Kamuoyuna yansıyan bilgilerin haricinde yansımayan neler var?" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İZSU'nun Menderes Görece'deki deposundan yola çıkan 25 TIR dolusu eski ve yeni malzemenin hurdacılara satılmak üzereyken polise yapılan ihbar sonucu gerekli tespitin yapılmasıyla satış engellendi. İZSU'da kurum içinde soruşturma açıldı ve olay yargıya intikal ettirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, kurum içerisinden yetişen bürokrasiyi ve yöneticiliği bilen bürokratları sorumlu yerlerde görevlendirmek yerine dışarıdan bürokratlar ithal ederek Türkiye'nin en güzel kentlerinden olan güzel İzmirimizi yönettiğini zannetmektedir. Ancak Sayın Kocaoğlu İzmir'i yönetememektedir. İthal, kurum içerisinde yetişmemiş bürokratlarla İzmir çok sıkıntılı bir süreçler yaşamaktadır."

HASAR BÜYÜK OLACAKTI

Büyükşehir'in yönetim şeklini eleştiren Doğan, "Otobüsü, otobüs durağında gören Genel Müdür ile ESHOT gibi dev bir kurum, suyu musluk ve denizden başka yerde görmemiş bürokratlarla İZSU gibi hassas bir kurum ancak bu kadar yönetilebilir. İZSU'nun Menderes Görece'deki deposundan 25 TIR dolusu eski ve yeni malzeme içlerinde çelik borular gibi malzemeler hurdacılara satılmak üzere yola çıktığı polise yapılan ihbarla tespit edilmiş ve satış durdurulmuştur. Eğer bu ihbar olmasaydı milyonlarca liralık alt yapı malzemeleri kaybolacaktı. Bizler İzmirli hemşerilerimiz adına Sayın Kocaoğlu'ndan bu konuyla ilgili detaylı ve ayrıntılı bilgi bekliyoruz" dedi. Başkan Kocaoğlu'na bazı sorular yönelten AK Partili Doğan, "Sayın Kocaoğlu, 25 TIR dolusu İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu? Konuyla ilgili olarak hangi işlemler yapıldı? Bizler İzmirli hemşerilerimiz adına Kocaoğlu'ndan bu konularla ilgili detaylı bilgi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZSU'ya ait malzeme nereye gidiyordu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN