24 yıldır güven veriyor

Çakırlar Tekstil Genel Müdürü Taci Çakır, penye ve kumaş sektöründe 24 senedir güvenle hizmet verdiklerini söyledi. Çakır, "Rekabetin olduğu her yerde kazanç olacaktır" dedi

Giriş Tarihi: 19.8.2015
24 yıldır güven veriyor
Çakırlar Tekstil'den; 'ne iş yapsam' diyenlere kırpıntı tüccarlığı tavsiyesi geldi. Penye kumaş sektörünün öncülerinden Çakırlar Tekstil Genel Müdürü Taci Çakırbay, 24. yıllarında hala bu sektörde hizmet vermekten ve şirketlerinin herkesçe bilinir ve tanınır hale gelmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

REKABET VURGUSU
Tekstil piyasasında işlerinin bozuk olduğunu söyleyen bazı toptancılara birbirlerinden mal alıp mal satmaya, stoktaki mallarını değiştirerek müşterilerine farklı mallar sunmaya, alamadıkları alacaklarını yapılandırarak alma yoluna gitmelerini tavsiye etmekte olduklarını dile getiren Taci Çakırbay, "Sektörümüzün bir kolu olan penye kırpıntıcılığı işini yapan bazı toptancılar iş yerlerini kapatmaları veya iş değişikliği yapmaları üzerine bu alanda büyük bir boşluk oluşmuştur. Kalan kırpıntı toptancılarının da herkese yetişememesi başta tekstil fasoncularının yer sıkıntılarını tetiklemiştir. Bu alanda tekelleşen piyasaya müşterilerin getirdiği malları seçme hakkı tanıdığından dolayı 'senin malların kalsın' 'senden mal almayacağız' gibi müşterilere cevap verememe durumuna yol açmıştır. Rekabetin olduğu yerde hareket ve kazancın olacağı unutulmamalıdır. Bu umutsuz ortamdan yola çıkarak başta kardeşim Efe Çakırbay'la bu alanla ilgili bütçe ayırarak gidişatın yönünü değiştirmeye karar verdik. Bununla birlikte özellikle geniş ailelerin kolaylıkla yapacağı bu iş kolunu bütün girişimcilere ve 'ne iş yapsam' diye düşünen herkese tavsiye ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 yıldır güven veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN