Basın toplantısında ortalığı karıştırdılar

BASKİ Genel Müdürü Bayram, Ayvalık'ta altyapı, su, kanalizasyon çalışmalarını anlatmak amacıyla düzenledikleri basın toplantısının, salona gelen CHP üyesi grup tarafından sabote edildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 21.8.2015
Basın toplantısında ortalığı karıştırdılar
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü'nün, Ayvalık ilçesindeki altyapı, su, kanalizasyon konusunda yaşanan sıkıntılar ve yapılacak çalışmalar hakkında düzenlediği basın toplantısında ortalık karıştı. BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, yanında Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer olduğu halde, söz konusu grubun kendisine hakarete varan sözler sarfettiğini belirtti. Mustafa Bayram, BASKİ'nin yönetim kurulu üyeleri ve diğer yetkililerle toplantıya davet edilen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ayvalık'ta 55 milyon lirası Madra Barajı'ndan içme suyu temini ile ilgili olmak üzere ihalesi yapılan ve devam eden toplam 82 milyon liralık çalışmaların söz konusu olduğunu belirten Mustafa Bayram, "Sorunları da çözümlerini de biliyoruz. Son derece profesyonel bir ekip ve kadro ile hizmet veriyoruz. Ayvalık'ta geçen yıl yaşanan sıkıntılar bu yıl yaşanmıyor, bu yıl yaşanan sıkıntılar da önümüzdeki yıl yaşanmayacak. Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur'un da talimatları ile gerekli tüm çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir" dedi.

GENÇER DE ORADAYDI

Burada Ayvalık Belediye Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in söz verdiği CHP İlçe Başkanı'nın da aralarında bulunduğu grubun soruları üzerine, Mustafa Bayram, toplantıya yalnızca basın mensuplarının davetli olduğuna dikkat çekerek, "Toplantıya el koyuyorum ve basın mensuplarıyla birlikte sürdürmek istiyorum" dedi. Bunun üzerine CHP'li grup BASKİ Genel Müdürüne tepki gösterdi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de BASKİ Genel Müdürüne, "Burada Ayvalık Belediye Başkanı olarak ben varım, herkes haddini bilecek, toplantıya el falan koyamazsınız, o sözünüzü geriye alın" diyerek çıkıştı. İfadesinin yanlış anlaşıldığını belirten Bayram, daha sonra ilçedeki BASKİ işletmesine geçti ve incelemelerde bulundu. Ancak, CHP'li grup dışarıda da bağırıp siyasi sloganlar atmaya başlayınca kargaşa yaşandı. AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ile bazı CHP'liler arasında da gerginlik meydana geldi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer CHP'li grubu sakinleşmeye çağırdı. Polisin müdahale etmesiyle gerginlik büyümeden sona erdi. BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, "Basın toplantımız maalesef bu organizasyona davet edilmeyen siyasi grup tarafından sabote edilmiştir. Ayvalık Belediye Başkanının da bu yaşananlara çanak tuttuğuna şahit olmak ayrıca üzücü ve düşündürücüdür. BASKİ olarak çalışmalarımızı anlatmaya gittiğimiz toplantı Ayvalık Belediye Başkanının mesajlarını verdiği parti toplantısına dönüştü. Biz oraya siyaset yapmaya gitmedik, bu tür söylemlerimiz de olmadı" dedi. Hakan Kayaalp ise "CHP'liler bana da hakaret etti. Suç duyurusunda bulunacağım. Bizi provake etmek istediler, ancak seviyelerine inmedik. Tüm hemşehrilerimizi sakin olmaya, sağ duyulu davranmaya çağırıyorum. BASKİ Genel Müdürümüzünn maruz kaldığı olay kendini bilmezlerin işi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basın toplantısında ortalığı karıştırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN