Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP hem yapmıyor hem de yaptırmıyor

AK Parti İzmir 51. İl Danışma Meclisi toplantısında CHP'nin hizmet anlayışını eleştiren Bakan Zeybekci, "Yap, yapmaz. Yaptır, yaptırmazlar. İzmir için bir tane projeleri yok" dedi

Giriş Tarihi: 23.8.2015
CHP hem yapmıyor hem de yaptırmıyor
AK Parti İzmir 51. İl Danışma Meclisi toplantısı Swiss Otel Büyük Efes'te düzenlendi. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir Milletvekilleri, AK Partili Belediye Başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Toplantı öncesi şehitler için Kuran okundu. Toplantıya Şırnak Uludere'de şehit olan Abdul Kadir Pektaş'ın babası Celal Pektaş, kardeşleri Orhan ve Uğur Pekdaş da katıldı. Terörü lanetleyen Bakan Zeybekci, "Biz bu milletin evlatları olarak biz şehit olmaya inanırız. Onlar geberip gittiklerinde gidecekleri yer cehennem çukurudur. Hiç kimse kaygılanmasın" dedi. CHP'nin hizmet anlayışını eleştiren Zeybekci, "Yap, yapmaz. Yaptır, yaptırmaz. Buraya bir şey yapacağız dava. Oraya bir şey yapacağım dava. Bunların en güzel örneklerinden biri İzmir. CHP'nin tek bir mantığı vardır. Diğerinin başarısız olması. Tamamı da böyledir. Tamamının beklentisi AK Parti başarılı olmasın. Kendilerinin bir proje yapma, risk alma gibi bir dertleri yok. Son dönemde bedduacılarla bir araya geldiler. Türkiye haram olsun. Türkiye ekonomi krizlere kalasın inşallah diye yerlerde sürüne sürüne dua ediyorlar. Türkiye eskisi gibi olsun istiyorlar. Bazıları kriz çıkacak diyor. Kendi kendine krizde kalasın da kefen parası bulamayasın. Şimdi gelmiş. Barış diyalogları diyor. Bir kere 'o terör' de. Bir kere 'artık kardeş kanı dökülmesin' de. 'PKK'ya bir kere terör örgütü' de. Ben bu hain ahtapotun en vahşi kolu olan PKK'yı güvercin şekline büründürüp ne olur milleti kandırmayın. Allah'ın izniyle onlara en iyi cevabı sandıkta vereceğiz" dedi.

PROJE DUYDUNUZ MU?
İzmirlilere seslenen Zeybekci, şöyle devam etti; "İzmir'e sormak istiyoruz. İzmir ile ilgili bir tane projelerini duydunuz mu? Zaman zaman İzmir'e geliyoruz. Hayallerimizi anlatıyoruz. Ege ve İzmir sevdamızı anlatıyoruz. Bir dahakine somut adım atmış olarak geliyoruz. İzmir Ege'nin başkenti olmak zorunda. İzmir tek başına İzmir olamaz. Aydın'sız, Uşak'sız, Denizli'siz, Balıkesir'siz bir anlam ifade etmez. Ege'nin başkenti olarak ifade edilir. Şimdi birinci serbest bölgenin ESBAŞ'ın alanını 600 bin dönüm genişlettik. 22 bin çalışan 2.5 milyar dolar ihracat var. 2. Serbest Bölge enerji alt yapılarıyla ilgili artık bir merkez hale geliyor. Tam dolu hale getiriyoruz. Yetmedi. Aliağa Serbest Bölgesi'ni kuruyoruz. Başkalarından hiç böyle bir şey duydunuz mu?" Dün Çeşme'de turizmcilerle beraber olduğunu anlatan Zeybekci, "Yerel yönetim belediyecilik hizmetleriyle çok kısa sürede buradaki sorunu çözebilirsiniz. Parmak dahi kımıldatılmıyor. Bunu 7 yıl belediye başkanlığı yapmış biri olarak söylüyorum. Belirli bölgeleri turizm gelişme bölgeleri ilan ettiğinizde hükümet olarak destek verebiliyoruz. Defalarca burada söyledik ama bir adım daha atılmadı. Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorlar. Onların bizim gibi bir sevdası yok. İzmir tıkandı kaldı bu körfezde. İzmir derinlemesine açılamıyor. Ankara İzmir hızlı trenini kim yapıyor? Siz yapıyorsunuz. Türkiye'nin en büyük terminallerinden birisine kim yapıyor? Yetiyor mu? İzmir'i Antalya'ya hızlı tren ve otoyoluyla kim bağlıyor? Bu milletin sevdalıları bağlıyor. 780 bin metrekarede 78 milyon vatandaşımızın huzurunda bu ülkenin her sokağında hizmet etmenin gururu ile alımlı ve çalımlı dolaşacak tek parti var. O da AK Parti" şeklinde konuştu.

CEZALARINI ÇEKECEKLER

AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turan ise, bazılarının terör olaylarının artmasını AK Parti'nin seçim hırsına ve Cumhurbaşkanına bağladığını söyledi. Turan, "Bu bahsettiğim olayların AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızla bir ilgisi var mı? Kimin güvenlik güçlerini şehit ettiği belli değil mi? 22 Temmuz öncesi ortam ortadan kalkmıştır. Bunlara çok büyük bir imkan tanınmıtır. Onlar bunu denemek yerine terör örgütü propagandası yaptılar. Silahlı kuvvetlerimiz Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tepkisini ortaya koydu. 771 terörist düzenlenen operasyonlarda ölü olarak ele geçirildi. Silahları yere gömene ve sınırlarımızı terk edene kadar gerekli cezayı görmeye devam edecektir. AK Parti Türkiye'nin omurgasıdır, çimentosudur. 1 Kasım'da yeniden seçim sandığı kurulacak" dedi.

BEYAZ GÖMLEKLİ KATİLLER
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise, "Sayın Başbakanımız hükümeti kurabilmek için elinden geleni yaptı. Kendileri birinci partiymiş gibi havaya girdiler. Elimizden gelen yaptık. Büyük hizmetlerle muasır medeniyetler seviyesine çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Yüksek seçim kurulu tarafından belirlenecek bir seçime gireceğiz. Bu seçimde çok büyük tiyatrolar gördük. Barış ve kardeşlik naraları atarken perde arkasında eli silahlı beyaz gömlekli katiller olduklarını gördük. 'Arkamızı dağa yasladık' dediler. Biz o dağları onların kafalarına yerle bir etmeyi biliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP hem yapmıyor hem de yaptırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN