Doğankoç güvenlik, Ar-Ge ve bilişim alanında fark yaratacak

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Doğankoç güvenlik, Ar-Ge ve bilişim alanında fark yaratacak

Doğankoç Güvenlik, TÜBİTAK desteğiyle kuracağı Ar-Ge ve Bilişim merkezi ile kendine ait yazılım ve donanım üreterek güvenlik alanında yeni hizmetler sunacak. Doğankoç Grup kurucusu Kenan Doğan, insan kaynağı yatırımlarına önem verdiklerini söyledi

Güvenlik sektöründeki hızlı gelişime teknoloji yatırımlarla ayak uyduran Doğankoç Grup, TÜBİTAK ile gerçekleştirdiği mentörlük anlaşmasıyla birlikte, Ar-Ge ve bilişim merkezi kurmak için düğmeye bastı.

REKABET ARTIYOR
Günümüzde özellikle hizmet sektöründe büyük bir rekabetin yaşandığını; ancak farklı değer yaratan ve inovatif yaklaşımlar sergileyen şirketlerin ayakta duracağını kaydeden Doğankoç Grup'un Kurucusu Kenan Doğan, bu nedenle altyapı ve insan kaynağı yatırımlarına özel önem verdiklerini söyledi. TÜBİTAK'ın mentörlüğünde kurulacak ve Türkiye'de özel güvenlik sektöründe bir ilki oluşturacak Ar-Ge ve bilişim merkezi projesine ilişkin ayrıntıları aktaran Doğan, "Bu kendimize ait yazılım ve donanım üreterek güvenlik alanında yeni hizmetler sunacağız" diye konuştu.

İŞBİRLİĞİ YAPTI
TÜBİTAK'ın yanı sıra; Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) ile de işbirliği içinde olduklarını kaydeden Kenan Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Grup şirketlerimizden Doğankoç Elektronik'in oluşturacağı Ar-Ge departmanında yazılım, Ar-Ge, elektronik ve bilgisiyar mühendislerinden oluşan deneyimli bir ekip görev yapacak. Dünyadaki teknolojik gelişmeleri güvenlik sektörüne uyarlayacağız. Müşterilerimizin beklentilerine cevap verecek akıllı kayıt ve geçiş sistemi, otomatik açılır kapanır bariyerler, hırsızlığa karşı sinyal takip sistemi gibi birçok önemli yeniliği sektöre kazandıracağız." 2006 yılından bu yana güvenlik hizmetleri alanında bütünleşik güvenlik sistemi uyguladıklarını da dile getiren Kenan Doğan, "Bu proje bizim ikinci teknoloji hamlemiz olacak. Öncelikli amacımız müşterilerimize bugüne dek sunulmayanları sunmak ve hep bir adım önde hizmet vermek. Şu anda kamera, parmak izi, alarm güvenlik takibi hizmetlerini bir arada sunduğumuz bütünleşik güvenlik sistemini uyguluyoruz. Kendi teknolojimizi ve yazılımlarımızı üreteceğimiz Ar-Ge ve bilişim merkezi ile de bu alanda daha da güçleneceğiz ve hızlı bir büyüme grafiği çizeceğiz" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğankoç güvenlik, Ar-Ge ve bilişim alanında fark yaratacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN