Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siz önce elinizdeki kanı temizleyin!

AK Parti İzmir Milletvekili Ulema, İzmir'de HDP öncülüğünde "Barış Yürüyüşü" adı altındaki organizasyonun terör örgütü propagandasına dönüştüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Siz önce elinizdeki kanı temizleyin!
İzmir'de HDP öncülüğünde "Barış Bloku" diye oluşturulan grubun yaptığı yürüyüşte terör örgütünün propagandasının yapılmasına AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema'dan tepki geldi. Ulema, İzmirlilerin bölücülere prim vermediğini, organizasyonun fiyaskoyla sonuçlandığını söyledi. Terör örgütü PKK'nın sözcülüğü yapan, örgüte militan yetiştiren ve gencecik vatan evlatlarının ölümüne neden olan HDP'lilere de seslenen Ulema, "Önce ellerinize bulaşan kanı temizleyin sonra barış kelimesini ağzınıza alın" uyarısında bulundu. CHP'li bazı milletvekillerinin daha önce desteklerini açıkladığı ancak oy kaygısı nedeniyle katılmadığı İzmir'deki sözde barış yürüyüşünün yine AK Parti ve Erdoğan karşıtlığı üzerinden terör örgütü propagandasına dönüştüğünü dile getiren Ulema, 28 Şubat sabıkalısı 5'li çete üyesi DİSK'in başını çektiği bazı marjinal sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği organizasyona İzmirliler itibar etmediğini vurguladı. 1 Eylül Dünya Barış Günü'nü bahane ederek mitingi gerçekleştiren Barış Bloku temsilcilerinin illegal ve marjinal örgütlerle kol kola terör örgütü PKK propagandasını yaptığı belirten AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin akan kanın sorumlusu olarak gösterilmesine sert tepki gösterdi.

MALUM MEDYA ARKASINDA

7 Haziran öncesinde meclise gireceklerini ve Türkiye partisi olacaklarını iddia eden HDP'nin, daha sonra güvenlik güçlerine yönelik hain saldırılara ve suikastlara sessiz kaldığını, eli kanlı terör örgütünün adeta borazanlığını yaptığını, Türkiye'yi yurt dışında işgalci ülke olarak gösterme gayretine girdiğini anlatan Ulema şöyle devam etti: "Anaların ağlamadığı, şehit cenazelerinin gelmediği son yılların, çözüm sürecinin mimarı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi barış karşıtı gibi göstermek ancak sahtekarlığın ve ikiyüzlülüğün göstergesidir. Barış diye sağda solda yaygara koparanlar, paralel çetenin başını çektiği bazı kesimlerin ve malum medyanın desteğini arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, hükümetine ve milletimizin omurgası olan AK Parti'ye dil uzatanlar önce ellerine bulaşan şehit kanlarını temizlemeli. Görüyoruz ki, 1 Kasım'da siyaset çöplüğüne atılma ihtimali, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı topyekün temizlik harekatı bölücüleri ve onlara çanak tutan sözde barış elçilerini fena halde ürkütmüş."

TTB KİMİN YANINDA?

Türk Tabipler Birliği'nin son dönemde yaptığı açıklamalarda hükümeti, AK Parti ve Cumhurbaşkanını hedef gösterdiğini buna karşın terör örgütü PKK ve örgütün şehit kanı dökmesine çanak tutan HDP'yi görmezden geldiğini de hatırlatan Ulema, "Adama sorarlar, siz kimin tarafındasınız, devletinizin mi teröristin mi? " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siz önce elinizdeki kanı temizleyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN