Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 ay dediler ama 29 aydır açamadılar

Giriş Tarihi: 7.9.2015
10 ay dediler ama 29 aydır açamadılar

Karabağlar Belediyesi 10 ayda tamamlamayı hedeflediği Uzundere Rekreasyon Alanı'nı yaklaşık 2.5 yıldır bitiremedi. 42 milyon lira harcanan tesisin son ihalesi ile maliyetin daha da artması bekleniyor

Karabağlar Belediyesi tarafından 2013 yılının Mart ayında yapımına başlanan ve 10 ayda tamamlanması hedeflenen Uzundere Rekreasyon Alanı aradan geçen 29 aya rağmen hala açılamadı. Temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atılan rekreasyon alanına bugüne kadar yaklaşık 42 milyon lira para harcandı. Hizmet binasını 55 milyon liraya mal eden Karabağlar Belediyesi, Uzundere Rekreasyon Alanı ile en pahalı rekreasyon alanı ünvanını kazanma yolunda hızla ilerliyor. Projedeki paranın büyük bölümünü Nasreddin Hoca Heykeli'ne harcayan Karabağlar Belediyesi'nin projesinin maliyeti ve bir türlü açılamaması 'Nasreddin Hoca fıkrasına döndü' dedirtti. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu belediyede yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle işçi maaşlarını ödeyememiş, ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için aralarında kendi makam aracının da bulunduğu 11 aracı satışa çıkarmıştı.

KILIÇDAROĞLU DA GELMİŞTİ

Uzundere Rekreasyon Alanı'nın temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla 2013 Mart'ta atıldı. Alanın açılışının 10 ay içinde yapılacağı duyuruldu. Aradan geçen 29 ayda proje bir türlü tamamlanamadı. Ege Bölgesi'nin cazibe merkezi olacak düşüncesiyle yapımına başlanan ancak inşaat aşaması yılan hikayesine dönen Uzundere Rekreasyon Alanı'nın açılışı yaklaşık 2.5 yıldır yapılamadı. 250 hektarlık alan üzerine kurulan rekreasyon alanındaki bir takım eksikler nedeniyle açılışının geciktiği öğrenildi. Kaba inşaatı tamamlanan rekreasyon alanının içindeki kafeterya ve restoranlarda yapılması gereken iç düzenlemeler henüz tamamlanamadı.

YENİ İHALESİ BUGÜN YAPILACAK
Vatandaşların açılışını merakla beklediği proje ile ilgili Karabağlar Belediyesi yeniden ihaleye çıkma kararı aldı. Rekreasyon Alanı'nda İnşaat ve İkmal İşleri başlığıyla belediyenin internet sitesi üzerinden duyurulan ihale bugün yapılacak. Açık ihale usülü gerçekleştirilen ihale 11.00'de başlayacak. Projede en fazla paranın harcandığı 37.5 metre yüksekliğindeki 4 katlı Nasreddin Hoca figürlü heykel binası tamamlanırken, eksik kalan diğer işlerin 2016 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ay dediler ama 29 aydır açamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN