Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kez suçüstü yakalandılar

Urla ilçesinde, hesaplarını terör örgütünün ele geçirdiğini söyleyerek korkuttukları kadından 50 bin lira isteyen şebekenin elemanı 3 kişi polisin operasyonuyla gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 14.9.2015
Bu kez suçüstü yakalandılar
İzmir'in Urla ilçesinde yaşlıları cep telefonuyla arayıp, kendilerini polis veya savcı olarak tanıtan, hesaplarının terör örgütünce kullanıldığı yalanıyla kandırıp, paralarını almaya çalışan biri kadın 3 kişi, içerisinde para olduğunu sandıkları poşeti almak için gelince polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen, ikisinin yaşı 18'den küçük üç şüpheli tutuklandı. Dolandırıcılık şebekesinin elebaşı olduğu belirtilen Salih U, cep telefonuyla aradığı Asiye Özdemir'e kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıtıp, hesaplarının terör örgütü tarafından kullanıldığı yalanını söyledi. Bu durumdan zarar görmeden kurtulması için hesabındaki tüm parayı çekmesini istedi.

DURUMU FARK ETTİLER
Özdemir'in eşi, dolandırılmaya çalışıldıklarını fark edince polise gidip durumu anlattı. İlçe Asayiş Ekipleri, Asiye Özdemir'e dolandırıcılarla telefonla konuşmaya devam etmesini ve 50 bin lira parayı çekip vereceğini söylemesini istedi. Telefondaki Salih U. kurban seçtiği Özdemir'den, parayı banka şubesine gelecek olan kişiye vermesini istedi. Banka içerisinde ve çevresinde önlem alan polis ekipleri, içerisine gazete kağıdı doldurulmuş siyah poşeti almaya gelen, suça sürüklenen çocuk F.A.'yı suçüstü yakaladı. 18 yaşından küçük olan F.A., kendisini parayı almak için Salih U.'nun gönderdiğini ve kız arkadaşı ile birlikte Alsancak'ta bir evde bulunduğunu söyledi. Polis, adrese gitiğinde Salih U. ve yaşı 18'den küçük olan kız arkadaşı F.B.'yi yakaladı. Yapılan araştırmada, Urla'da bir hafta önce de Hande Çağındı'nın 42 bin 500 lirasının bu kişiler tarafından dolandırıldığı tespit edildi. "Unvan kullanmak suretiyle dolandırıcılık yapmak" suçlamasıyla adliyeye sevk edilen üç kişi tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez suçüstü yakalandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN