Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burası Pekin değil İzmir'in metrosu!

İzmir Metrosu'nda trendeki kompresör arızası nedeniyle seferler bir süre yapılamadı. Vatandaşlar sosyal medyadan isyan etti

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Burası Pekin değil İzmir'in metrosu!
İzmir'de okulların açılmasıyla yaşanan yoğunluğun üzerine bir de metro arıza yapınca ortaya çıkan manzara Çin'deki Pekin metrosunu aratmadı. Yaşanan arıza nedeniyle işine ve okuluna geç kalan vatandaşlar Twitter üzerinden isyan etti. Fahrettin Altay istikametine giden trende meydana gelen kompresör arızası nedeniyle dün sabah saatlerinde seferlerde aksadı. İşe ve okullarına yetişmek isteyenler, istasyonlarda uzun süre beklemek zorunda kalırken, yığılmalar herkesi canından bezdirdi. İzmir Metro AŞ'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Arıza nedeniyle peronda kısa süreli duman oluşmuş, arızalı araç Evka 3 istasyonuna alınmıştır. Yolcu ve işletme güvenliğini sıkıntıya sokmayan ancak işletim programında aksamalara ve gecikmelere neden olan arıza nedeniyle peronlarda yoğunluk yaşanmıştır. Sorunun sabah yoğunluğu sırasında yaşanması, yolcu mağduriyetini artıran bir faktör olmuştur. Seferler kısa süre içinde normale dönmüş ve peronlardaki yolcu yoğunlukları giderilmiştir. Bu arıza ve sonrasında yaşanan gecikme nedeniyle yolcularımızdan özür diliyoruz."

HATAY-ÇANKAYA 1 SAAT

Arızadan ötürü Evka 3 ve Fahrettin Altay arasındaki hatta iki yönlü tren seferleri yaklaşık 15 dakika durduruldu. Bu sırada istasyonlardaki yığılma nedeniyle seferlerin akışında sorun yaşandı. Metro arızalanınca Hatay'dan Çankaya'ya 6-7 dakikalık yolculuk 60 dakika sürdü. Aşırı birikme yüzünden Konak istasyonunda yolcular tahliye edildi.

HER GÜN AYNI REZİLLİKLER VAR
Yaşanan arıza nedeniyle işine ve okuluna geç kalan vatandaşlar Twitter üzerinden isyan etti. Twitter'da yazılanlardan bazıları şu şekilde: Merve Çakmak: Her gün aynı rezillik be İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Ç.: 30 Eylül 2015 İzmir Metro rezaleti... Ayça Atay: Her yıl okulun ilk haftası aynı rezillikler. Yaşayan şehirmiş yaşanılacak şehirmiş! Rezil şehir! Fazıl Ahmet Ulus: Haftada 3-4 gün doğru düzgün çalışmana bile razıyız. Selen: İzmir Metro rezilliği çekmekteyiz. Bildiğin Hilal'de mahsur kaldık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burası Pekin değil İzmir'in metrosu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN