Projeleri olmayınca istismara sarıldılar

CHP Milletvekili Tuncay Özkan'ın görmediği fotoğraf için ısrarla "Atatürk'tü" demesi, "Hani nezaket kuralları içinde bir yarış olacaktı, iftira atmak nezakate sığar mı" yorumlarına sebep oldu

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Projeleri olmayınca istismara sarıldılar
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım'ın Torbalı'daki seçim çalışmaları sırasında ziyaret ettiği ofiste çekilen fotoğrafın fonunda yer alan bir ayrıntı üzerinden CHP'li vekillerinden başlattığı kampanyaya AK Partili kurmaylar sert tepki gösterdi. Söz konusu fotoğraf karesinde duvarda asılı AK Parti flamasının altında Atatürk resminin olduğu iddiasına Binali Yıldırım "O tabloda Osmanlı tuğrası resmi vardı" diye açıklık getirdi. Ancak, tabloyu kendisinin görmediğini itiraf eden Tuncay Özkan yine de "Hayır Atatürk'tü" diyerek, ısrarını sürdürdü.

HALA İFTİRA PEŞİNDELER

Bunun üzerine açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık "Bu iftiraya dayalı siyaset anlayışını reddediyoruz. Atatürk hepimizin ortak değeridir. Atatürk istismarı üzerinden siyaset yapmayı çok çirkin buluyoruz. CHP İzmir'de bunu hep yapıyor. Daha önce seçimlere bir hafta kala Atatürk fotoğraflarıyla oy istiyorlardı. Bu kez işler kötü gidiyor demek ki, erken başladılar. Kimse Atatürk portresinin üzerini örtmez. AK Partililer hiç örtmez. Atatürk istismarı üzerinden oy devşirmeye çalışıyorlar. CHP Lideri Kılıçdaroğlu 'Nezaket kuralları içinde bir seçim yarışı istiyoruz' diye açıklama yapıyor. Ama İzmir'deki adamları iftira peşinde. İzmir'de adam gibi barış içinde rekabet edelim. Siyaset için iftira atmaya gerek yok. Biz AK parti olarak İzmir'de nezaketi ve centilmenliği terk etmeyeceğiz. Ancak haddini aşan da cevabını alır" diye konuştu.

SÖYLEYECEK SÖZÜ OLMAYINCA...

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Binali Yıldırım'a karşı "topyekun taarruza geçildiğini ve eski yöntemlerin kullanıldığını dile getirerek, "Bu kentte AK Parti'nin Atatürk veya Cumhuriyetle bir sorunu varmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunu artık İzmirli kabul edecek değil. Atatürk'e olan sevgimizi, Cumhuriyet'e olan bağlılığımızı Cumhuriyet Halk Partili vekillerin test etmek hadlerine değil. Gündemi buraya çekmeye çalışıyorlar. Sebebi çok net. Söyleyecek hiçbir şeyleri yok. Cumhuriyet Halk Partisi vekillerinin İzmir'e dair söyleyecek bir şeyleri olmadığı için gündemi buraya çekmeye çalışıyorlar. İçi boş söylemlerle kelimelerle oynayarak siyaset yapmaya çalışanları halk görüyor. İzmir'de gündem yaratmak istiyorlarsa, kalksınlar proje açıklasınlar. İzmirliye dair gerçekçi söylemlerde bulunsunlar" diye konuştu.

GÜNDEMSİZ, VİZYONSUZ

CHP İzmir milletvekillerinin kentin temel sorunları olan ulaşımı ve kentsel dönüşümü konuşmaları gerektiğini belirterek, "Koskoca Büyükşehir ve 22 ilçeye belediyesine sahipler. İzmir'in kente dair sorunlarını Binali Bey ile karşılıklı konuşup projeler üzerinden gündem yaratmaya kalksalar bizim için çok daha makbul olur. Gündemsiz vizyonsuz sadece bir yerlere sarılarak siyaset yapmaya çalışanları halk kesinlikle kabul etmeyecektir. Bu öküz altında buzağı arama mantığını artık terk etmeleri lazım. Artık Türkiye onların eskiden kullandıkları zemini kesinlikle kabul etmiyor. Çünkü Atatürk ilkelerine ve Atatürk'e son derece bağlı, Cumhuriyet'e sımsıkı sarılan AK Parti teşkilatlarını, Sayın Bakanımızı buradan akıllarınca eleştirmeye çalışıyorlar. Hiç inandırıcı değil. Bu sahte yaklaşımlar onlara zarar verir. Kendilerine saplanacaktır. İzmir'de projelerimizi halkın sorunlarına dair anlatmaya devam edeceğiz. Tüm dünyada icraatlarıyla tanınan bir milletvekili adayımıza, eski Bakanımıza gerçeği çarpıtarak yakıştırmalar yapmak sadece onları küçük düşürür" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Projeleri olmayınca istismara sarıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN