Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Servis timleri iş başında

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Servis timleri iş başında

Okul servis timi İzmir'de 4 günde bir rekora imza atarak 1050 okul servisini denetledi. Eksiklikleri belirlenen 80 araca da ceza kesildi

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi bünyesinde sadece öğrenci servis araçlarını denetleyen özel ekip kuruldu. Okul servis timi 4 günde yaptığı denetimlerde 1050 öğrenci servisini kontrol etti. Eksiklikleri olduğu belirlenen 80 servis aracına ceza kesildi. Ayrıca öğrencilerin güvenli şekilde giriş ve çıkışlarının sağlanması amacıyla trafik yoğunluğunun yaşandığı 73 okulun önüne yaya trafik polisleri görevlendirildi.

TALİMAT VERİLDİ
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın talimatıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesinde okul servis araçlarını denetleyen özel ekip kuruldu. Okullar açılır açılmaz göreve başlayan ekipler denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. 2015- 2016 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından trafikte yaşanan yoğunlukta öğrencilerin daha güvenli şekilde evlerine ve okullarına gitmelerini sağlamak için görev yapan okul servis timlerine bisikletli trafik polisleri Beyaz Kırlangıçlar ile motosikletli sivil trafik polisleri Sivil Şahinler de destek veriyor. Öğrencilerin güvenli şekilde evlerinden okullarına, okullarından evlerine gitmeleri için özel ekip kurduklarını anlatan Trafik Denetleme Şube Müdürü Şamil Özsağulu, "Ekiplerimizin denetimleri devam edecek. Servis timlerimize bisikletli polislerimiz Beyaz Kırlangıçlar ile motosikletli sivil trafik polislerimiz Sivil Şahinler de destek veriyor. Kontrollerimizde okul servis araçlarının okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyıp taşımadığına bakıyoruz. Ayrıca çalışma ruhsatı ve güzergah izin belgesi alınıp alınmadığı da kontrol ediliyor. Bu şartları taşımadığı belirlenen araçlara cezai işlemler uyguluyoruz. Bu nedenle tüm servis araçlarının ilgili kuruma müracaat etmeleri ve ruhsat, güzergah izin belgelerini almaları gerekmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Servis timleri iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN