Fikirler farklı olsa da yaşadığımız ülke aynı

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Fikirler farklı olsa da yaşadığımız ülke aynı

AK Parti milletvekili adayı Binali Yıldırım, gazeteci Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyı kınadıklarını, nereden gelirse gelsin, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını söyledi

Seçim çalışmalarına hız veren AK Parti adayı Binali Yıldırım, çeşitli ziyaretlerde bulundu ve katıldığı TV programında gündemi değerlendirdi. Eski'de ve Bahçelievler'de esnafla buluşan Yıldırım, coşkuku kalabalığa "7 Haziran'da verdiğimiz emanet oyları geri almaya geldik" dedi. "Esnafın Babası" olarak bilinen Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanvekili Selahattin Hünü'yü hastanede ziyaret eden Binali Yıldırım geçmiş olsun dileğinde bulundu. Yıldırım, Karabağalar'da muhtarların sorunlarını dinledi, Narlıdere Huzurevi'nde yaşlıları ziyaret etti.

YERLİ ADAYLAR

Katıldığı programda gündeme ve seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, 7 Haziran'dan farklı olarak yerli adaylar ile yola çıktıklarını dile getirdi. Yıldırım, "Benim hedefim 1 milyon oy. 5 ayda ne değişecek diyorsunuz, bu seçimde Binali Yıldırım var. İzmirli beni tanır ne yaptığımı bilir. Ekibimiz ile bunu başaracağız. İzmir'de kavga istemiyoruz hizmet açığını gidermek için çalışacağız" diye konuştu.

KABA KUVVETE HAYIR

Yıldırım, gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'un evinin önünde saldırıya uğramasına ilişkin "Fikrin bittiği yerde kaba kuvvet başlar. Sebebi ne olursa olsun tasvip etmiyoruz. Nereden gelirse gelsin şiddete karşı duruyoruz. Fikirlerimiz aynı olmayabilir ancak yaşadığımız ülke aynı" diyerek Coşkun'a geçmiş olsun dileklerini iletti. Türkiye Cumhuriyeti ve onun görevli hükümetinin yurdun her köşesinde huzuru, güvenliği, barışı sağlamak gibi bir yükümlülüğü olduğunu hatırlatan Yıldırım "PKK'nın Kürtler diye bir sorunu yok. Kürtlerin PKK diye bir sorunu var. PKK Kürtlere yardım etmiyor onların geleceğini karartıyor. Barışa bir şans verelim diyen unsurlar sözünde durmadılar. Demokratik yollardan çözüm aradığını söyleyen HDP'nin PKK ya kaya gibi sert bir şekilde sesini yükseltmesi lazımdı. Ancak iradenin HDP'de olmadığı ortaya çıktı... Yatağında iki polisimiz şehit edilirken bunu seçim sonucuna bağlamak haksızlıktır"dedi.

KAPILARI KAPATTILAR

MHP seçmeni "MHPAK Parti hükümeti kurulmalı" derken MHP yönetiminin kapılarını tamamen kapattığını ifade eden Yıldırım "MHP ve AK Parti fikirler ve sorunlara çözüm açısından birbirine en yakın iki partidir. Bu güzel bir çözüm olabilirdi. Sayın Bahçeli sorumluluk almadı. Bunun sonuçları seçime yansıyacaktır. CHP ile olan koalisyon görüşmelerinde ise anlaşma sağlanamadı. Yine aynı sonuç çıkarsa diyerek varsayımlarla sonuca gidemeyiz ancak ülkenin menfaatine olan durum kime olursa olsun tek başına iktidar verilmesidir. Kısa sürede yeni bir seçim lüksümüz yok" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikirler farklı olsa da yaşadığımız ülke aynı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN