1 Kasım'ın müjdesini veriyor

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Manisa 1 Kasım'ın müjdesini veriyor

'nın devletin başına kimi getireceğini iyi bildiğini, fetret dönemini bitireceklerini söyledi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında 'da vatandaşlara hitap etti. Cumhuriyet Meydanı'nı doldunah coşkulu kalabalığı seslenen Başbakan Davutoğlu, "Sizler gerçekten Rabbimin sevgili kullarısınız. Yol boyu sıra sıra dizilen Manisalılar gözlerinin içiyle bize güldüler. Ben aldığım devlet terbiyesi ile Manisalıyım. Yörük Başbakana selam olsun diyen Efelere biz de onlara selam olsun diyoruz. Şehzadeler şehri Manisa devletin başına kimin geleceğini iyi bilir. 1 Kasım gecesinin müjdesini veriyorsunuz. Manisa bu ülkeye pek çok fidan yetiştirecek. Bülent Arınç Manisa'da siyasete başlamıştı şimdi bir çınar olarak siyaset dersi veriyor. Bizde mevki ve makam hırsı yok bizde sadece hizmet hırsı var" dedi.

GEÇİCİ FETRET DÖNEMİ

Türkiye'yi güzel yarınlara taşımak için çalıştıklarını kaydeden Davutoğlu, şöyle devam etti: "Geçici bir fetret dönemi yaşadık ama hükümetsiz bırakmadık memleketi. Fetret'e de Manisa'dan son vereceğiz inşallah. Fetret dediysek bunu hissettirmedik. Hiçbir taviz vermedik. 7 Haziran'dan bu yana neler yaşadık. 1 Kasım'da herkes Manisa'dan aldığı dersi iyi çalışsın. Millet 7 Haziran'da tek başına iktidar şansı vermedi. Biz milletimizin bu kararını yorumlayarak yola çıktık. Üstümüze düşen her şeyi yaptık. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmamak adına yaptık. AK Parti bu anlamda bir birlik siyaseti ve uzlaşma siyaseti takip etti. Bütün gayretlerimize rağmen uzlaşma arayışlarına cevap vermedi. Bizimkisi birlik dili. CHP blok siyasetine soyundu. HDP ve MHP'yi aynı kefeye koydum. Kutuplaşma siyaseti takip etti. MHP'li kardeşlerim bu siyaseti kabul etmedi ama sayın Bahçeli her şeye hayır dedi. Biz ilk görüşmemizde tabanlarımız yakın dedik. Gelin sizinle koalisyon görüşmeleri yapalım. Bahçeli önce hayır dedi. Beraber hükümet kuralım dedik yine hayır dedi. Biz azınlık hükümeti kuralım dedik yine Hayır dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Bu ülkenin kaderi ile kendi kaderini aynı gören MHP'li kardeşlerimizin çoğu Bahçeli'yi desteklemedi." HDP'nin terör siyaseti yaptığını söyleyen Davutoğlu, "Selahattin Demirtaş, teröristlerle selfie çekmeyi bıraksın. Bizim ordumuzun adı peygamber ocağıdır. Bu mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürebileceğiz. 6 canı kalkan yapın, sonra sorumluluğu askerin polisin üstüne atın diyor. Biz de diyoruz ki HDP'ye meşru siyasete gel. CHP blok siyaseti, MHP değil Bahçeli hayır siyaseti, HDP ise terör siyaseti yaptı. Biz ise birlik siyaseti yaptık" dedi.

ZEYBEK EKİBİ KARŞILADI
Manisa Valiliği'ni ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, kente gelişinde zeybek ekibince karşılandı. AK Parti mitingi için İzmir'den helikopterle Manisa'ya gelen Başbakan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Başbakanlığa ait otobüsle miting alanına hareket etti. Kent girişinde, Yuntdağlılar zeybek ekibince karşılanan Davutoğlu, otobüsten inerek bir süre ekibin gösterisini izledi ve otobüsten kendisine sevgi gösterisinde bulunanları selamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa 1 Kasım'ın müjdesini veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN