Gün etle tırnak olma kenetlenme günüdür

Ankara Tren Garı yakınlarında meydana gelen terör saldırısını kınayan Yıldırım, yaptığı basın açıklamasında, "Gün, etle tırnak olma, provokasyonlardan uzak durup kenetlenme günüdür" dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2015
Gün etle tırnak olma kenetlenme günüdür
AK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınayan bir basın açıklaması yayımladı. Terörü lanetleyen Yıldırım, açıklamasında şu sözlere yer verdi; "Bugün KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Odası ve bazı sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapılması planlanan barış mitingine katılmak için Ankara Tren Garı'nda meydana gelen patlamada çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Kirli ellerin patlattığı bombalar ile hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara Allah acil şifalar versin. Başkentin göbeğindeki bu patlama birliğimize, kardeşliğimize yöneliktir. Bir çok canımızı kaybettik. Gün etle tırnak olma, provokasyonlardan uzak durup kenetlenme günüdür" diye yorumladı. Hedef gösteren açıklamalar teröre hizmet edeceğine dikkat çeken Yıldırım, şöyle devam etti; "Vahşet, kan ve gözyaşı isteyenleri sevindirir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaralarını saracak güçtedir. Başka ülkemiz yok. Hep birlikte kardeşçe yaşayacağız. Bu saldırıları yapanları ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur. Bu elbette ölen canlarımızı geri getirmez, ancak acımızı hafifletecektir. Bu acı olay nedeniyle milletvekili olduğum İzmir'de seçim çalışmalarına bir süre ara vererek gelişmeleri takip etmek ve değerlendirme yapmak üzere Ankara'ya gideceğim. Milletimizin başı sağ olsun."

URLALILARA HASTANE SÖZÜ VERDİ
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 1 Kasım seçimlerine yönelik saha çalışmaları kapsamında gittiği Çeşmealtı'nda muhtarlar, STK'lar Dernekler, oda başkanları ve yerli halk ile istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Kaptanoğlu Restoranında düzenlenen kahvaltılı toplantıda yerel yöneticiler ve temsilciler bölgenin sorunlarını Binali Yıldırım ile paylaştı. İzmir'in Türkiye için farklı bir önemi olduğuna vurgu yapan Yıldırım Urlalılara bir müjde verdi. Yeni yapılan 200 yataklı Urla Hastanesi'nin şimdiden yetersiz kaldığını söyleyen vatandaşlara hastanenin kapasitesini iki katına çıkartma sözü verdi. Çeşmealtı yat limanı ile ilgili çalışmaların 2011 yılında 35 proje kapsamında gündeme geldiğini ifade eden Yıldırım "Bir projenin uygulamaya konması en kolay iştir. Esas mesele projelere izin çıkması. Bürokrasi eskiye göre çok daha iyi ama esas olan zihniyeti değiştirmek. Zihniyet neyse mevzuat o oluyor. İzmir bunun en güzel örneği" dedi. Urla merkezde düzenlenen mini miting ile vatandaşlara seslenen Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinin ülkenin istikbalini belirleyecek öneme sahip olduğunu ifade etti. Urlalıların yoğun ilgisi ile karşılaşan Binali Yıldırım sevgi selini karşılıksız bırakmadı. Esnaflar ile tek tek tokalaşan Yıldırım selfie yapmayı, vatandaşlara tavuk pilav servisi yapmayı da ihmal etmedi. 2011 seçimlerinde elde ettikleri başarıyı hatırlatan Yıldırım, yerel seçimlerden sonra keşke Binali Yıldırım'ı seçseydik diyenlere "Ben hizmet için tekrar buradayım" diye seslendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gün etle tırnak olma kenetlenme günüdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN