Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Provokasyonlara karşı dikkat uyarısı

Ankara'daki kalleş terör saldırısına Ege'deki sivil toplum kuruluşlarından da lanet yağdı. Birlik içinde hareket etme ve provokasyonlara karşı uyanık davranma mesajları verildi

Giriş Tarihi: 12.10.2015
Provokasyonlara karşı dikkat uyarısı
Türkiye'nin bütünlüğüne ve istikrarına kasteden Ankara tren garındaki terör saldırısı Ege bölgesindeki sivil toplum kuruluşlarınca lanetlendi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, kimden gelirse gelsin, her türlü terör eyleminin karşısında olduklarını dile getirdi. Ülkü, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Kirli oyun ve şiddetle karşı karşıyayız. Daha önce Suruç, Diyarbakır veya başka örneklerde karşılaştığımız bu elim tablo göstermiştir ki, ülkemizde ne zaman barıştan bahsedilecek olsa, bombalar patlatılıyor, provokasyonlar artıyor, masum canlar katlediliyor.

SUÇLAMALARIN GÜNÜ DEĞİL

Bugün, suçlamaların değil, birlik ve provokasyonlara karşı uyanık olmanın günüdür. Bu süreçte teyit edilmemiş bilgilere de itibar edilmemelidir. Ankara'daki terör saldırısının yeri ve zamanlaması da manidardır. Barış adına, istikrar adına küçük bir ihtimalin doğduğu anda bile terörün karanlık yüzü sahneye çıkmış, gündemimiz yine acı, gözyaşı ve kan olarak belirlenmiştir. Bu saldırının muhtemel hedeflerinden birisi, yakın vadede seçim sonuçlarını etkileme, uzun vadede, istikrarın bozulmasıdır. Gün birbirimizi suçlama günü değil, birlik ve beraberlik günüdür. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan bildirimlerin tümüne itibar edilmemesi, sağduyuyla hareket edilmesi ve güvenilir kaynakların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor. Siyasi parti liderlerinin seçim çalışmalarına kısa süreli ara vermelerini destekliyor, vatandaşlarımızı panik duygusuna kapılmadan, tedbirli davranmalarını hatırlatıyoruz." TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat ve TÜGİAD Ege Şubesi Koordinatörü Tolga Duğles de "Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden hain ve alçak tüm terör saldırılarını lanetliyoruz. Yüzyıllardır birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışan tüm mihraklara tüm gücümüzle haykırıyoruz: Başaramayacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve tüm Vatandaşları bu çirkin oyunlara da her zaman olduğu gibi yine dur diyecek. İçimizdeki vatan ve bayrak sevgisi asla eksilmeyecek" diye açıklama yaptı.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir milletvekili adayı Senem Kılıç Ankara'daki teör eylemini kınayarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi. MHP olarak terörün her türlüsüne en başından bu yana karşı olduklarını vurgulayan Kılıç, tüm vatandaşları sağduyuya çağırdı. Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, hain ve alçak tüm terör saldırılarını lanetlediklerini söyleyerek "Görüyoruz ki Türkiye'nin geleceğine, demokrasiye ve güvenliğimize darbe vurmak isteyen şer odakları eş zamanlı bir eylem içinde. Ülkemizin geleceğine ve demokrasiye darbe vurmak isteyenler karanlık yüzlerini gösteriyor. Ancak birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan bu şer odakları şunu bilmelidir ki, istediklerine hiç bir zaman kavuşamayacak. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü hiç bir zaman bozulmayacak. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Provokasyonlara karşı dikkat uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN