Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayrışma terörden kat kat beter olur

Tarifi zor acıların yaşandığı bir süreçte, devleti hedef gösterenlerin sorumsuzca hareket ettiğini belirten Yıldırım, terörle mücadele ederken, terörün oyununa gelinmemesi uyarısında bulundu

Giriş Tarihi: 14.10.2015
Ayrışma terörden kat kat beter olur
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) toplantısında yaptığı konuşmada terörün Türkiye'nin güven ve istikrarını hedef aldığını dile getirdi. Tarifi zor bir acı yaşadıklarını vurgulayan Binali Yıldırım, "Terörün amacı ülkemizin huzurunu bozmak, moralleri düşürmek, içeride ve dışarıda ülkemizin itibarına zarar vermektir. Ağır imtihandan geçiyoruz. Ama şunu unutmayalım ki üzüntümüzü bir husumete, ayrışmaya dönüştürmeye hayır diyoruz. Millet olarak üzüntümüzü bile paylaşamıyorsak terörden daha büyük bir acı ile karşı karşıyayız demektir. Toplumsal ayrışma terörden kat kat daha tehlikelidir. Terör acısı gelir geçer; ama ayrışma bu ülkeyi yıkar" diyerek tüm vatandaşları aklıselime davet etti. Yıldırım, terör olaylarından dolayı devleti, hükümeti hedef gösterenlerin sorumsuzca hareket ettiğini belirterek, "Kim yaparsa yapsın büyük bir sorumsuzluk örneğidir. Terörle mücadele ederken, terörün oyununa gelmeyelim" dedi.

SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI

ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Binali Yıldırım'dan İzmir turizmine sahip çıkmasını istedi. Türkiye turizmde son 10 yılda kendini 3'e katlarken, bütün zenginliklerine rağmen İzmir'in bereket çeşmesinden testisini dolduramadığını ifade eden İşler, "Siz alanınızda Türkiye'yi dünya kriterlerine getirdiniz. Turizm Bakanlığını da size bağlasınlar" diye konuştu. Türkiye'nin AK Parti iktidarında turizmde 6. sıraya yükseldiğini ve İngiltere'nin önüne geçtiğini hatırlatan Binali Yıldırım "İzmir'in talihsizliği; bu kent ile ilgili ne derseniz siyasi polemiğe dönüşüyor ve sorunun özü kayboluyor. 'Hizmet açığının bahanesi olarak Ankara'nın öne sürülmesini engelleyeceğim' dedim kıyamet koptu. 'vay suçunu itiraf etti, neden şimdiye kadar yapmadın?' diye veryansın ettiler. Bu bile polemiğe dönüştü" dedi. Yıldırım yeni dönemde İzmir turizmine destek vereceğini açıkladı. Kuzey Yunanistan Yunan- Türk Ticaret Odasının Swiss Otel'de düzenlediği toplantıya da katılan Binali Yıldırım "Geçmişteki tehditler bu gün geçerli değil. Bugün işbirliğini ön plana çıkarma zamanıdır. Türk-Yunan ilişkilerini geliştirme iradenizi, bunu da İzmir'den başlatmanızı anlamlı buluyorum" diye konuştu.

SPORA DESTEK SÜRECEK
Binali Yıldırım, İzmir'deki spor kulüplerinin başkanlarıyla da bir araya geldi. TFF'nin eski başkanı Mahmut Özgener ile TSYD İzmir Başkanı Bahri Okumuş'un da yer aldığı toplantıda, kulüp başkanları 2011'den bu yana İzmir futboluna ve statların inşasına katkı sağlayan Yıldırım'a teşekkür ederek, yeni dönemden beklentilerini aktardı. Mahmut Özgener de Binali Yıldırım'ın çözüm odaklı anlayışına güvendiklerini dile getirdi. Binali Yıldırım, İzmir'in her alanda olduğu gibi sporda da süper ligde bulunması gerektiğini vurgulayarak, tarihi geçmişe sahip kulüplerin sorunlarının çözülmesi ve gelişmesi için katkı sağlamayı sürdüreceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrışma terörden kat kat beter olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN