Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomik reform koalisyonla olmaz

Borsa İstanbul'un eski başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Turhan, kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Ekonomik reform koalisyonla olmaz
AK Parti İzmir milletvekili adayı İbrahim Turhan, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (İZSİAD) ziyaret etti. Seçimlere ve ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turhan, 10 bin dolarlık kişi başı milli geliri 25 bin dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, "Seçim Beyannamemizde reform yapılması gereken konular hakkında 25 ana başlık ve bin 348 tane eylem planı belirledik. Enerji verimliliğinin artırılması ve Türkiye'nin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi gibi konularda da projelerimiz var. Rüzgar ve jeotermalde dünyanın en büyük üreticisi olan TPİ ile temas kurduk. Ve bunun sonucunda Çiğli'de üretime başlamasını bekliyoruz. Daha sonra Aliağa'da bunun için 'Enerji Serbest Bölgesi' kurmayı da planlıyoruz. Yani ekonomik anlamda İzmir'i ileriye taşımayı planlıyoruz. Fakat böyle ciddi bir reform yapılacaksa koalisyon hükümeti buna uygun değil. O yüzden 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek partinin ve tek parti olarak da AK Parti'nin çıkması gerekmektedir" dedi. Turhan, Türkiye'nin ekonomik anlamda gelişebilmesi için tüketimden çok üretimin artırılması gerektiğini, aksi takdirde Yunanistan'ın durumuna düşme tehlikesinin bulunduğunu vurguladı.

SORUN VİZYONSUZLUK
İzmir'in en büyük sorununun vizyonsuzluk olduğunu dile getiren Turhan, kentin gelişmesi ve daha ileriye gitmesi için yerel yönetim ve merkez yönetimin birlikte çalışması gerektiğine dikkat çekti. İzmir'i, Batı Anadolu'nun dünyaya açılacak merkezi olarak nitelendiren Turhan, "Alsancak'ı yat limanına dönüştürmeyi, Çandarlı'ya gemi üretim yeri yapmayı planlıyoruz. İzmir'i hem ekonomik hem de estetik anlamda güzelleştirmek istiyoruz. Bunların hepsinin olabilmesi ve ülkemizde istikrarın sürmesi için AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomik reform koalisyonla olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN