Teröre destek eski uğraşıymış meğer!

İzmir'deki terörü protesto mitinginde teröristleri değil, Yeni Asır ve Sabah'ı hedef alan Memiş Sarı'nın, 1997'de teröre yardım ve yataklık suçundan hapis cezası aldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Teröre destek eski uğraşıymış meğer!
Ankara'daki patlamanın ardından DİSK'in öncülüğünde İzmir'de düzenlenen teröre lanet mitinginde, teröristlere söz söylemek yerine barış ve birlik çağrısında bulunan gazeteleri hedef alan DİSK Ege temsilcisi Memiş Sarı'nın "teröre yardım ve yataklık" suçlamasından mahkumiyetinin bulunduğu belirlendi. Sarı'nın 1997'de Bursa'da terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan İstanbul 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nce 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı ve İzmir'de tutuklandığı ayrıca Mali Şube ekipleri tarafından yapılan bir operasyonda da ihaleye fesat karıştırmak suçundan hakkında işlem yapıldığı ortaya çıktı. Diğer yandan polis, Sarı hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılıktan serbest kalan zanlılar ile mitingde gazeteleri hedef gösteren Memiş Sarı'nın suç duyurusu dosyası birleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nde görevliyken sendikada çalışan onbinlerce kişinin sırtından da para kazanan Sarı'nın "Birlik" çağrısından neden rahatsız olduğunu, bu tablo gözler önüne serdi. Terör olayları ve provokasyonlara karşı Yeni Asır'ın "Birlik olma günü" ve Sabah'ın da "Teröre karşı seferberlik" manşetlerinden rahatsız olan Memiş Sarı, mitingte adeta nefret kusmuştu.

KİN DOLU OLAN KİM!

Yeni Asır'a saldıran 12 kişi daha adliye binasını terk etmeden tehditler savurdu. Zanlılar "Bir sonraki nefret dolu haberlerinizde görüşmek üzere" diyerek, Yeni Asır'a yine saldıracakları imasında bulunurken, "Gün birlik olma günü" temalı haberin neresinde nefret ya da kin unsuru bulunduğunu düşünme yeteneğinden yoksun bulunduklarını da ortaya koydular. Saldırıya uğrayan Yeni Asır, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarından ziyaretler devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Yeni Asır'a gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Hotar, "Demokrasi dışı bu tepkileri ve teşvik edenleri kınıyorum. Türkiye'nin asırlık çınarı Yeni Asır'a yapılan saldırı kabul edilemez" diye konuştu. Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ile beraberindeki dernek yöneticileri Yeni Asır'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Yeni Asır'a yönelik saldırıyı sert bir dille kınadı. Delican, "Yeni Asır'ın birlik beraberlik manşetiyle çıktığı günde yere atanların birliği bölmek ve parçalamak adına neler yaptıklarını görmüş olduk" diye konuştu. Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı'yı ziyaret eden Delican, "Bu terörize bir faaliyettir. Protesto söz ile yapılır. Birlik beraberlik manşetiyle çıktığı günde gazeteyi yere atanların birliği parçalamak adına neler yaptıklarını görmüş olduk" diye konuştu. Birlikte Daha Güçlüyüz Platformu da Ümit Aydın önderliğinde platform üyeleri Yeni Asır'ı "Cesur kalemler yazacak, sevgi kazanacak" ve "Dik dur eğilme platform seninle" yazılı pankartlar eşliğinde ziyaret ederek çalışanlara karanfil dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre destek eski uğraşıymış meğer!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN