Marka kent İzmir'i birlikte kuracağız

Güzelbahçe'deki balıkçı barınağının açılış töreninde konuşan Binali Yıldırım, hizmet söz konusu olunca siyaseti unuttuklarını, açılan tesisin bunun güzel bir örneği olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 18.10.2015
Marka kent İzmir'i birlikte kuracağız
Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınağı törenle hizmete açıldı. AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, törende yaptığı konuşmada CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin, balık hali istemediklerini söylediğine dikkat çekerek, "sizin istemediğiniz birşey olmaz" mesajı verdi. Binali Yıldırım, "Az önce başkan 'balıkçı hali istemiyoruz' dedi. Mesaj alınmıştır. Balık halini kuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. Güzelbahçe'nin isteğini yerine getirecektir. Başkan mesajı almıştır. Sizin istemediğiniz hiçbir şey olmaz. Biz dayatmadan değil, hizmetten yanayız. 'Bu iş belediyenin. Bu iş hükümetin' demeyeceğiz. İzmir hayallerini geciktiren değil, birer birer gerçeğe dönüştüren şehir olacak. Marka şehir İzmir'i hep beraber inşa edeceğiz" dedi.

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN

Bugün açılışı yapılan limanın 2010 yılında Güzelbahçe'yi ziyaret ettiğinde dile getirilen bir istek olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Bizim huyumuz var. Ayaküstü söz vermeyiz. Söz verdik mi o sözümüzü yerine getiririz. Bu konuyu not ettik. Çalıştık, projesini hazırladık. 2013 yılında da verdiğimiz sözün adımını attık. Temelini attık. Şimdi de açılışını yapıyoruz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. İşte eser işte İzmir..1000 balıkçımız ekmeğini kazanacak. Son 12-13 yılda Türkiye birçok alanda çok güzel işler yaptı. Denizcilikte de en parlak yıllarımızı bu yıllarda gerçekleştirdik. Türkiye'nin Avrupa'da balıkçılıkta birinci olduğunu biliyor muydunuz? Bunu son 10 yılda denizcilikte yaptığımız reformlarla sağladık" diye konuştu. Gürülltü kirliliğine gösterdikleri anlayıştan ötürü Güzelbahçelilere teşekkür eden Yıldırım, "ÇED sürecinde Belediye Başkanımızın olumlu yaklaşımından dolayı teşekkür ederim. Hizmet yaparken biz siyaseti unuturuz. Bu balıkçı barınağı örnek" dedi.

BAŞKAN DA MEMNUN
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, 200 yat kapasiteli balıkçı barınağına ilişkin, "İzmir'de bir örnek. Hükümet ayağı ile Büyükşehir, ilçe belediyesi, bölgedeki balıkçı birlik ve derneklerin uyumu ile yapılmış bir ürün. Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'a bu balıkçı barınağını balıkçıların istediğini söylemiştik. Planlar hızla geçirildi" ifadelerini kullandı. İzmir Valisi Mustafa Toprak balıkçı barınağının limandan farkı olmadığını belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da "Balıkçıların isteğini soyadı gibi hareket eden Binali Yıldırım Bakanımıza ilettiğimizde süreç hızlı şekilde ilerledi. Bitmiş İzmir'e uygun bir esere kavuştuk. Sayın Başkanımız merkezi hükümetten birkaç talepte bulundu. Ben de bir iki talepte bulunuyorum. Yeşil alan olan yerleri yeşil alan olarak görmek istiyoruz. Bahçelerimizde çocuk oyun alanları olsun istiyoruz. Çok fazla site yapılıyor. Belediyeye para ödeniyor. Bu yolların bir an önce yapılmasını Başkanımızdan rica ediyorum"dedi. Törene katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu ise son 12-13 yılda , gıda tarım ve hayvancılık alanında önemli atılımların yapıldığını belirterek şöyle konuştu: "Tarımsal gayri safi milli hasılamız 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıktı. Burada balıkçılarımızın büyük desteği var. Bakanlığımız da büyük katkılarda bulundu. İzmir tek başına geçen sene 75 bin ton deniz ürünü üretti. Sadece su ürünleri değil İzmir tarımın her alanında büyük çıkış yaptı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marka kent İzmir'i birlikte kuracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN