Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk gölgesinde yan gelip yatıyorlar

Atatürk gölgesinde yan gelip yatıyorlar

Çiğli'deki hastanenin açılışında konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Atatürk'ün gösterdiği hedeflere ulaşmanın, millete inanarak gece gündüz çalışmakla mümkün olacağını söyledi

İzmir ve Ege'de sağlık hizmetleri verilmesine büyük katkı sağlayacak Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından hizmete açıldı. Müezzinoğlu 2002 yılında 110 bin Türk vatandaşı tedavi olmak için yurt dışına giderken, bu yıl 493 bin 500 turistin tedavi olmak için Türkiye'ye geldiğini söyledi. Müezzinoğlu, "Bu ülkenin başarısı millete inanmaktan geçiyor. Atatürk'ün gölgesinde yan gelip yatarak bu işler olmaz. Atatürk'ün dediği gibi muassır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için gece gündüz çalışmak, milletine inanmak ve güvenmek gerekir" dedi.

SESSİZ DEVRİM

Müezzinoğlu son 13 yılda sağlıkta sessiz bir devrim yaptıklarını söyleyerek, "2002 yılında hizmete geldiğimizde Türkiye genelinde 617 ambulans vardı. Bu ambulanslarımızı da belediye başkanlarımız ya hayırseverlerden ya da yurtdışında yalvararak temin ediyorlardı. Bir vatandaş hastalandığında ambulanslar ya arızalı oluyordu ya da teknik donanımı olmuyordu. Bunun dışında vatandaşlar 'Ambulansın mazotunu doldurursanız hastanızı alabiliriz' anlayışıyla karşılaşıyorlardı. Şimdi ise ülke genelinde 4 bini aşkın ambulansımızla hizmet veriyoruz. Hepsi son derece modern. Karada, denizde ve havada her ne doğa şartları olursa olsun ambulanslarımız hizmet verebilecek kapasitede. Türkiye artık şehir içinde 10 kırsalda 30 dakikada vakaya ulaşma hızında dünya standartlarını yakalamıştır. Bununla gurur duyalım" dedi. Geçmişte Türkiye'de rahatsızlanan yabancı bir turistin ülkesine ait bir ambulans uçakla alınıp götürüldüğünü söyleyen Müezzinoğlu, "Şimdi ise turistler sırf tedavi olmak için Türkiye'ye geliyor. Sağlık Bakanlığı olarak 40 bin yatak kapasiteli 230 hastane inşaatı yapıyoruz, 3 yıl içinde tamamlanacak. Bunu aynı anda yapabilen dünyada başka ülke yok. 45 bin yatak kapasiteli son derece nitelikli fiziki mekanlarında ileri teknoloji kullanılmış 45 bin yatak kapasiteli hastaneleri hizmete sunduk. 26 bin yatak kapasiteli 17 şehir hastanesi devam ediyor" diye konuştu.

NECİP FAZIL'LI CEVAP

Müezzinoğlu İzmir Tabipler Odası'nın hastanenin eksiklerle hizmete açıldığı iddiasına, "Necip Fazıl'ın bir sözü vardır 'Ey rakibim sen bana lazımsın' der. Onlar bizi daha çok teyakkuza sürüklüyor. Onlar bizi tahrik ettikçe biz daha çok çalışıyoruz. 1 ay içinde diğer hizmetlerin tamamı gelmiş olacak. Herhangi bir vatandaş bir eve taşındığında eksiksiz taşınması mümkün olur mu? Yok öyle bir şey" dedi. Açılışta İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli, İl Başkanı Bülent Delican'ın yanısıra çok sayıda vatandaş yer aldı. İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Kınık, Bergama, Foça, Aliağa ve Menemen'den gelen hastaların kaliteli hizmet alacağını ifade etti.

BAYRAKLI'DA YÜKLENİCİ SORUNU
Kente kazandırılması planlanan 2 bin 60 yatak kapisiteli Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nde yükleniciden kaynaklı sorunlar olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, "Bu sorunlar en kısa sürede çözülecek. Türkiye'nin böyle bir hayali olacağına, bu başarılara imza atacağına inanmazlardı. Sorarlardı 'Sen aklını peynir ekmekle mi yedin' diye sorarlar. Çünkü milletimizi özgüvensiz hale getirmişlerdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk gölgesinde yan gelip yatıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN