Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkücüler de ona 'hayır' dİyecekler

MHP lideri Bahçeli'nin kendi seçmenini çok üzdüğünü kaydeden Binali Yıldırım, iktidar isteyen Ülkücülerin, her teklife "hayır" diyen anlayışa sandıkta cevap vereceğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Ülkücüler de ona 'hayır' dİyecekler
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, MHP'nin sergilediği uzlaşmadan uzak tavrın milliyetçi hassasiyetlere sahip seçmenlerini üzdüğünü, tüm önerilerine "hayır" diyen Devlet Bahçeli'ye, Ülkücülerin de sandıkta " hayır" diyeceğini söyledi. Yıldırım, Gültepe Toros'ta düzenlenen kahvaltıda Erzincanlı hemşehrileriyle buluştu. Yıldırım, "Türkiye'ye savaş ilan edemeyecekleri için içeriden güç kaybettirecek yeni yöntemler arıyorlar. Mezhep kavgaları, paralel yapılanmalar, terör saldırıları Türkiye'nin kardeşliğini bozmaya yöneliktir. Mesele Türk milletinin kardeşliği ise gerisi teferruattır. Türkiye ne kadar güçlü olursa geleceğimiz o kadar güvende olur" diye konuştu.

ANLAŞILMASI ZOR HEDEF

7 Haziran sonrası koalisyon çıkmamasının, muhalefet partilerinin iktidar olmak için çalışmamasından kaynaklandığını vurgulayan Yıldırım, "Anlaşılması zor bir hedef etrafında bir araya geldiler. İktidarı kazanmak için değil, AK Partiyi iktidardan düşürmek için adeta birleştiler. İktidar olmak sorumluluk, fedakarlık, tüm milleti kucaklamak ister. Etnik siyaseti, bölge siyaseti yaparsanız, bu milleti sizden bizden diye ayırırsanız iktidar olamazsınız. İktidar ortağı olma fırsatına hayır diyen Devlet Bahçeli yıllardır iktidar bekleyen MHP seçmenini çok üzdü. Seçim sonrasında tabanın sesine kulak vermedi, ne dediysek 'hayır hayır hayır' dedi. Tüm uzlaşma taleplerine 'hayır' diyen Bahçeli'ye Ülkücüler de sandıkta 'hayır' diyecek" dedi.

GEREKLİ MESAJI ALDIK

Cennettepe'de de bir eve konuk olan Yıldırım "Kalkınmanın ilk adımı istikrar ve güvenin olduğu güçlü bir iktidardır. 7 Haziranda bize oy vermeyenler üzülmesin. O bir yol kazasıydı. Biz bu ülkeyi ayrıştırmak isteyenlere karşı inadına birlik inadına kardeşlik istiyoruz. Tüm farklılıklarımıza rağmen ortak acılar karşısında gözyaşlarımızın rengi hep aynı" diye konuştu. Karabağlar Zincirlikuyu esnafını ziyaret eden Binali Yıldırım dükkanlara tek tek girdi. Çocuklar ve vatandaşlarla bol bol fotoğraf ve selfie çektiren Binali Yıldırım gençlerle motosiklete binerek caddede tur attı. İzmirlilerden daha önce AK Parti'ye verdikleri desteği tekrar isteyen Binali Yıldırım "Daha önceki seçimlerde İzmir'de 1 milyona yakın oy aldık. 7 Haziranda verilen mesajı da kendimizce değerlendirdik. Gereğini yerine getirmek için halkımızdan güçlü bir AK Parti iktidarına tekrar şans vermelerini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkücüler de ona 'hayır' dİyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN