Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeler sahipsiz değil

Belediyeler sahipsiz değil

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin AK Partili ilçe belediyelere karşı sorumluluklarını yerine getirmediğini belirten Davutoğlu, bu ilçeleri kimseye muhtaç etmeyeceklerini dile getirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim çalışmaları kapsamında önceki gün geldiği İzmir'de Bergama ve Buca mitinglerinin ardından üçüncü mitingini dün Ödemiş'te yaptı. Hükümet Konağı önündeki mitinge Ödemişliler yoğun ilgi gösterdi. "Ödemiş seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde sahneye çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz de Ödemişle gurur duyuyoruz" diye vatandaşlara cevap verdi. "Allah bizi 1 Kasım'dan sonra koalisyona muhtaç etmesin" diyen Başbakan Davutoğlu, "Oylarınızı öyle sağlam verin ki, mührünüzü öyle sağlam basın ki, komşunuzu, eşinizi ve dostunuzu sandığa öyle bir aşkla götürün ki ne olur beni bir daha Kılıçdaroğlu ile Bahçeli ile muhatap etmeyin. Bakın konuşuyoruz. Kemal Bey, bırakın hükümet kurmak gibi bir ciddi işi, terör belasıyla biz uğraşırken, baş başa görüştüğümüz konuları bile sır olarak saklamayacak kadar ciddiyetsizlik gösterdi. Bizi onlara muhtaç etmeyin. Bahçeli'ye bizi bir daha gönderip hayır cevabı almamıza sebep olmayın. O zaman ne diyeceğiz? AK Parti 1 Kasım'da tek başına iş başına" şeklinde konuştu.

VAZİFELERİNİ YAPMAK ZORUNDA

Başbakan Davutoğlu, Ödemiş'in beklediği yatırımlar için imkanları seferber ettiklerini anlatarak, "İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Partili Belediyelere vazifelerini yapmıyor. Bunları biliyoruz. Ödemiş başta olmak üzere AK Partili belediyelerin hiç birini sahipsiz bırakmayız. Ödemiş Belediyesi'nin de arkasında biz varız. Kimseye muhtaç etmeyiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi vazifesini yapmak zorunda... Ödemiş'e bir ilin sahip olduğu her şeyi yapacağız. İzmir'i denizden karaya, havayolundan demir yoluna kavşak noktası yapıyoruz. İnşallah İzmir'den Antalya'ya otoyol yapıyoruz" diye konuştu.

BİR İLDE NE VARSA...
Ödemiş'i "Küçük Menderes havzasını başkenti" olarak niteleyen Davutoğlu, şöyle devam etti: "Buraya yüksekokul ve fakülte getireceğiz. Ödemiş'te bir üniversiteyi göreceğiz. Bir ilde ne varsa Ödemiş'te olacak. Tire Belevi yolunun projesi bitti. 2016 yılı programına alıyoruz. Önümüzdeki yıl bölünmüş yola kavuşacaksınız. Dünya Bankasından ödül alan Tire Süt Kooperatifi'ni buradan tebrik ediyorum. İzmir'de ziraat denilince Ödemiş gelir. Bademli Barajı'nı açtık. 86 bin dekar araziyi sulamaya açtık. 51 bin 500 dekar araziyi önümüzdeki yıl inşallah sulamaya açacağız. Çiftçilerimize 300 milyon lira nakit destek verdik. 2.5 milyon fidan sadece Ödemiş'e diktik. Çevreciler bunu gelsin görsün. Her yere fidanlar diktik. Ödemiş nüfusunun 19 katı fidanı Ödemiş'e diktik. Ödemiş'in talebi ne ise hepsi karşılanır. Çevre ilçelerimizin faydalanacağı 250 yatak kapasiteli Ödemiş Devlet Hastanesi'ni yapıyoruz." AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım ise "Efeler diyarı Ödemiş" diyerek başladığı konuşmasında, Bu ülke sevdalısı, AK Parti hareketinin doğal lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim. İnşallah 1 Kasım'da Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız liderliğinde AK Parti olarak büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine giden yolda Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye'yi dünyanın sayılı ülkeleri arasına sokmaya ant içtik" dedi. Diğer yandan Başbakan Davutoğlu, önceki akşam partisinin İzmir teşkilatı ile Balçova'da konakladığı otelde bir araya geldi. Davutoğlu'nun İzmir'de gördüğü ilgiden ve teşkilatın çalışma temposundan memnun olduğu öğrenildi.

KAHVEHANEDE SOHBET
Davutoğlu, Ödemiş ilçesine giderken yol üzerinde bulunan Bayındır'a geçti. Beraberinde eşi Sare Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Canlı Mahallesi'ndeki bir kahvehanede oturan Başbakan Davutoğlu, vatandaşlarla çay içip, sohbet etti.

AKARTÜRK SÜRPRİZİ

Daha sonra kahvehaneden ayrılan ve yol boyunca vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Davutoğlu, Menderes Bulvarı'nda bekleyen vatandaşları görünce seçim otobüsünü durdurarak, bir konuşma yaptı. Bayındır'ın tüm Türkiye'ye çiçek gönderen, gül yürekli, gül muhabbetli, güzel insanların yaşadığı bir yer olduğunu vurgulayan Başbakan Davutoğlu, kendisini dinleyen bir kadının "Biz de yörüğüz" diye seslenmesi üzerine, "Gelirken dediler ki 'biz yörüğüz.' Dedim ki ben de yörüğüm. Buradaki Bayındırlılar gibi bizler buraları Türkleştiren, buraları vatan kılan ecdadın torunlarıyız" karşılığını verdi. Başbakan Davutoğlu'nun Ödemiş mitingine ilçenin yetiştirdiği önemli değerlerden Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk de katıldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve milletvekilleri adayları da miting alanında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeler sahipsiz değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN