Şehitler bayrağın parlayan yıldızıdır

29 Ekim'de şehit ve gazi aileleri ile bir araya gelen Yıldırım, "Şehitler, bayrağın parlayan yıldızı gibidir. Bu seçimler, terör belasının ülkemizin gündeminden çıkması için vesile olacak" dedi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Şehitler bayrağın parlayan yıldızıdır
AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda şehit, gazi aileleri ve yakınlarıyla Zübeyde Hanım Müze Gemisi'nde bir araya geldi. "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutladığımız bu önemli günde, anlamlı bir gemide bir araya gelmenin mutluluğu içindeyim" diyerek sözlerine başlayan Yıldırım, "İstiklal Savaşı konuşmakla anlaşılmaz. İstiklal Savaşı 780 bin kilometre kare vatan toprağını kanlarıyla sulayan ve mukaddes vatanı bize emanet eden şehitlerimize, başta Büyük Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetin kurucularına borçlu olduğumuzu her an, her saniye hatırlamamız ve bağımsızlığın bir ülke için ne anlama geldiğini gelecek kuşaklarımıza anlatmamız gerekiyor" dedi.

BİZE ZARAR VEREMEZLER
Konuşması sırasında 2008'de Kuzey Irak'ta düzenlenen Güneş Operasyonu'nda şehit düşen astsubay Ahmet Deniz Varol'un 10 yaşındaki oğlu Eren Varol'u sahneye çağıran Yıldırım, "Türkiye'nin geleceği olan Eren'i aramızda görmek, onun Türkiye için ne anlam ifade ettiğini gördükten sonra o kadar geleceğe olan güvenimiz inancımız arttı ki hiç kimse bize zarar veremez. Eren'ler geleceğin teminatıdır. Onun için bundan böyle şehit yakınları, gaziler ve derneklerimize etkinliklerimizi artıracağız" diye konuştu. Kurtuluş zaferinin İzmir Belkahve'den dünyaya ilan edildiğini belirten Yıldırım, "İzmir'i İstanbul ile yarışan şehir haline getirmek için çalışacağız. Bu seçimler kardeşliğimizin daim olması, terör belasının ülkemizin gündeminden yok olması için vesile olacak. Bizi birbirimize düşüren sinsi planlara itibar etmeyeceğiz" dedi.

RUHLARI ŞAD OLSUN
Şehitlik mertebesinin herkesin ulaşması mümkün olmayan bir mertebe olduğunu vurgulayan Yıldırım, "İnancımızda şehitlerin ölü olmadığı onların daima diri olduğu ifade edilir. O yüzden de şehitler şu gördüğünüz ay yıldızlı bayrağın parlayan yıldızı gibidir. Bayrağın rengi şehit kanlarının renginden, hilali Türk milletinin bağımsızlık sevdasından geliyor. Vatanı olmayanın devleti olmaz. Bayrağı olmayanın devleti olmaz. Bu vatan için hayatını seve seve gözünü kırpmadan feda eden şehitlerimizi bu önemli günde şükranla ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun" diye konuştu. Cumhuriyetin kurulmasının üzerinden 92 yıl geçtiğini söyleyen Yıldırım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bizim en büyük kaynağımız milletin inancıdır. Cumhuriyetin 100. yılında da evelallah bu Türkiye dünyanın 10 büyük ülkesi arasında yer alacak. 30 yılı aşkın süredir enerjimizi tüketen kardeşliğimizi bozan terör belası da ülkenin gündeminden kalkmış olacaktır."

TAPU SORUNUNA "YILDIRIM" ÇÖZÜM
Buca Ufuk Mahallesi'nde 48 yıldır oturdukları evlerin tapusunu alamayan vatandaşların imdadına Binali Yıldırım yetişti. Yıldırım, TOKİ ile yapılan görüşmeler neticesinde açtıkları davayı kazanan 3 kişiye tapularının teslim edilmesini sağladı. Tapu teslim törenine, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı nedeniyle katılamayan Yıldırım, telefonla bağlanarak "Yıllardır oturdukları yere para vermelerine karşın tapularını alamayan vatandaşlarımız tapusuz kalmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitler bayrağın parlayan yıldızıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN