Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferİk çılgınlığı

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 18 gün önce hizmete açtığı teleferik, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Bedava binme fırsatını kaçırmak istemeyenler, yüzlerce metrelik kuyruk oluşturuyor

Giriş Tarihi: 1.11.2015
Teleferİk çılgınlığı
Denizli'de tam anlamıyla teleferik çılgınlığı yaşanıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na uzanan bin 300 metre uzunluğunda, 24 kabinli teleferiğin bir ay ücretsiz olması, talep patlaması yarattı. Teleferik heyecanını yaşamak için sabahın erken saatlerinde itibaren bölgeye akın eden Denizlililer, yüz metreleri bulan uzun kuyruklar oluşturuyor. Saatlerce beklemeyi sorun etmeyen vatandaşlar yılmıyor, azmediyor ve sonunda teleferik deneyimini tadıyor. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na uzanan teleferik, 18 gün önce hizmete girdi. 1400 rakımlı Zeytinli Yaylası'na Denizli'yi izleyerek çıkmanın keyfini ve heyecanını yaşamak isteyenler için bulunmaz bir nimetti. İşte bu fırsatı kaçırmak istemeyen Denizlililer, sabahın erken saatlerinde Bağbaşı'na akın ediyor, oluşan uzun kuyrukta sıraya geçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların yoğun talebini gördükçe yerinde bir yatırım yaptıklarının farkına vardıklarını söyledi.

BİR BİNİŞ 5 LİRA OLACAK
Günde 10 bin vatandaşı taşıdıklarını belirten Zolan, "Teleferiğin 1 ay ücretsiz olacağını açıkladık. 18 gün geride kaldı. Bu süre içerisinde 83 bin kişiyi taşıdık. Saatte bin, günde ise 10 bin kişi teleferiğe biniyor. Ben inanıyorum ki 2 günde bu sayı 100 binin üzerine çıkacaktır" dedi. Ücretsiz taşıma süresinin 10 gün sonra dolacağını ifade eden Zolan, "Fiyat olarak her kesimden vatandaşın bu heyecanı yaşayabilmesi için 5 lira olarak belirledik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferİk çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN