Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'de demokrasi bayramı yaşandı

1 Kasım milletvekili seçimleri Ege'de olgun bir havada tamamlandı. Siyasiler, "halk iradesinin" değerine vurgu yaparken, sandık başlarında renkli görüntüler de oluştu

Ege'de demokrasi bayramı yaşandı
Ege'de 1 Kasım milletvekili seçimleri demokrasi şöleni havasında geçti. Sandık başına gidenlerin ortak temennisi barış ve huzur oldu. AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, oyunu Urla'da Hüseyin Asliye Akyüz İmam Hatip Lisesinde 1056 No'lu sandıkta kullandı. Yıldırım, "Güzel İzmir'imize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerin Türkiye'mizin, birliğine, kardeşliğine vesile olmasını istiyorum. Seçimler bir demokrasi bayramıdır" diye konuştu.

NE MUTLU BİZE
AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, bir zamanlar İzmir'de öğrenim gördüğü Selçuk Yaşar Alaybey Ortaokulu'nda kullandı. Eşi Fatma Hanımla birlikte oyunu 1330 no'lu sandıkta kullanan Turhan, 'Ne mutlu ki Türkiye'de iktidar, sandıkta belirleniyor. Millet sandıkta karar veriyor" dedi.

GELECEK BİZİM
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur oylarını Karesi'de Çiğdem Batubey Ortaokulu'nda kullandı. Seçimin olgun havada geçmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Uğur, "Ülkemiz ve Balıkesir için hayırlı olsun" diye konuştu.

İZMİR KAZANSIN
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, oyunu Bornova'daki Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu'nda kullandı. Okula eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu ile birlikte gelen Başkan Kocaoğlu; seçimlerin Türkiye'ye ve İzmir'e hayırlı olmasını diledi, bahçede vatandaşlarla sohbet etti.

MİLLETİN KARARI
AK Parti Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, oyunu Karataş Lisesi'nde kullandı. Kocabıyık, "Milletimizin vereceği karar başımın tacıdır. İzmirli artık tartışma, kaos, olay istemiyor"dedi.

103 YAŞINDA SANDIK BAŞINDA
Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde, 103 yaşındaki seçmen Haşmiye Hattatoğulları oyunu kullandı. Evinden bir araçla alınıp Kurtuluş İlkokuluna getirilen Hattatoğulları'na, görevliler tarafından yapması gereken işlemler anlatıldı. Daha sonra oy pusulası, zarf ve mührü alarak kabine geçen Hattatoğulları, refakatçilerin yardımıyla oyunu kullandı.Yaşlı kadın daha sonra evine götürüldü.

SONUÇ HAYIRLI OLSUN
Ekonomi Bakanı Zeybekci, oyunu Denizli'de Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde kullandı. Çamlaraltı Mahallesi'ndeki evinden, kendi kullandığı özel aracıyla Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine gelen Bakan Zeybekci, eşi Ayşen, oğlu Atilla ve kızı Fatma Zeybekci ile 1080 numaralı sandıkta oyunu kullanarak, sonucun hayırlı olmasını diledi.

HALK İÇSELLEŞTİRDİ...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler ilçesi Ali Rıza Çevik İlkokulu 1191 Numaralı sandıkta oyunu kullandı. Oy kullandıktan sonra okuldaki sandıkları gezerek görevlilerden bilgi alan Özdağ, halkın demokrasiyi içselleştirdiğini belirtti.
Çocuklarımız
için

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Nükhet Hotar, oyunu Karşıyaka ilçesi Mavişehir İlkokulu'nda kullandı. İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan ve Karşıyaka İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu'nu eşlik ettiği Hotar, seçimlerden çocukların daha rahat yaşayabileceği bir Türkiye sonucunun çıkmasını diledi.
Zorlukları aşacağız

MHP İzmir milletvekili adayı Senem Kılıç, Atatürk Lisesi'nde oyunu kullandı. Seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Kılıç "Umarım ülke ve millet olarak içinde bulunduğumuz bu zor günleri aşmayı başarırız. Milletçe demokrasiye olan inancımızı asla kaybetmeyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'de demokrasi bayramı yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN