Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç ayda 600 ölüm yeleğine el konuldu

Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün, sığınmacıların Ege Denizi'nden Yunan adalarına geçerken kullandığı, merdivenaltı üretim olan can yelekleri için düzenlediği operasyonlar aralıksız sürüyor

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Üç ayda 600 ölüm yeleğine el konuldu
İzmir'de Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri özellikle mültecilerin aldığı ancak standartlara uymayan ölüme davetiye çıkaran sahte can yelekleri için düzenlediği operasyonları aralıksız sürdürüyor. Konak ekipleri son 3 ay içinde düzenlediği 19 operasyonda 600 ölüm yeleği, 113 şambrel ve 4 pompaya el koydu. Ayrıca 2 bin 824 kişinin kimlik ve pasaport kontrolü yapıldı. Bunlardan 185'i Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

30-50 LİRA
Türkiye'den Yunanistan adalarına geçmek için kıyı bölgelere gelen, özellikle de üs olan İzmir Basmane'yi seçen çoğunluğu Suriyeli göçmenlerin en önemli malzemelerinden biri can yelekleri. Ancak fırsatçıların hayat kurtarmak yerine adeta ölüme davetiye çıkaran sahte can yelekleri üretmeleri ve mültecilere bunları satmaları gündemden hiç düşmedi. Standart dışı içi genelde sünger, strafor gibi malzemelerle doldurulup gelişi güzel dikilen can yelekleri Basmane'da 30 ile 70 lira arası satılıyor. Can yelekleri dikkat çekmesin diye mültecilerce siyah poşetler içinde gezdiriliyor, çoğu ucuz olduğu için şambrel de taşıyordu.

SATIŞLARI TAVAN YAPTI
Can yeleği satışının Basmane'deki birçok giysi, ayakkabı, deri satan mağazalarda hatta işportada bile artması üzerine Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaz başından bu yana aralıksız sürdürdüğü operasyonlarına devam ediyor. Basmane bölgesinde standart dışı can yeleği satışı yapanlara yönelik yapılan son 3 aydaki 19 operasyonda 600 ölüm yeleği, 113 şambrel ve 4 pompaya el konuldu. Ayrıca 2 bin 824 kişinin kimlik ve pasaport kontrolü yapıldı. Bunlardan 185'i Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç ayda 600 ölüm yeleğine el konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN