Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir 'istikrar' dedi

İzmir'de 1 Kasım'a Binali Yıldırım önderliğinde giren AK Parti, 30 ilçenin tamamında oy artışı sağladı. İzmir'de oyunu en çok artıran parti olan AK Parti, Kemalpaşa ve Torbalı'da rekor kırdı

Giriş Tarihi: 3.11.2015
İzmir 'istikrar' dedi
AK Parti İzmir'de oyunu en çok artıran parti olmayı başardı. 30 ilçenin tamamında oy artışı sağlayan parti, Kemalpaşa ve Torbalı'da 8 puanlık artışla rekor kırdı. İzmir'de yarışa üç dönem kuralı dolan Binali Yıldırım'ın lokomotif adaylığı ile giren AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde oylarını 5 puan artırmayı başardı. Özellikle 2. bölgenin kırsalında MHP oylarının AK Parti'ye aktığı görüldü. İzmir'de 7 Haziran seçimlerinde yüzde 26.7 alan AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde oy oranını yüzde 31.4'e yükseltmeyi başardı. 7 Haziran ile 1 Kasım'daki seçim sonuçları karşılaştırıldığında, oy oranları Denizli'deki 39.8'den, 45.5'e, Manisa'da 31.1'den 44.1'e, Balıkesir'de 39.1'den 45.6'ya, Aydın'da 29.7'den, 34.1'e, Uşak'ta 38.3'ten 46.7'ye ve Muğla'da 26.9'dan 30.3'e çıktı.

TOKAT GİBİ CEVAP

AK Partili milletvekilleri seçim zaferini İzmir ve Türkiye boyutunda değerlendirerek çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye'nin tarihi bir gün yaşadığını anlatan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Millet dünyaya net bir mesaj verdi. Terörü cesaretlendirenler, azdıranlar bir kez daha mağlup olmuştur. Bu zafer Türkiye'nin zaferidir, milletin zaferidir. Millet, seçtiği Cumhurbaşkanı'nı hedef tahtasında olsun diye çalışanlara esaslı bir 'Osmanlı Tokadı' vurmuştur. Ayrıca verdiği mesajlardan birisi de Kürt kardeşlerimizin bu seçimlerde çözümü şiddetle değil kardeşlikle olacağını ortaya koymuşlardır Bu seçimlerde canla başla çalışan partimizin genel başkanından üyesine kadar bütün kademelerindeki yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

KARŞILIĞINI ALDIK

Seçimi İzmir bazında da değerlendiren Yıldırım, şöyle devam etti: "İki aylık kampanyada biz değerli hemşerilerimizle bir şey paylaştık. '7 Haziran seçimleri yol kazasıdır' dedik. '1 Kasım memleket meselesidir' dedik. Bu çağrımız İzmir'de büyük karşılık görmüş. AK Parti'nin Türkiye ortalamasının daha da üstünde destek vererek bizi Ankara'ya daha güçlü temsil imkanına kavuşturmuşlardır. Yerel yönetimlerde kayıtsız şartsız destekledikleri CHP'nin ne Türkiye'ye, ne İzmir'e vereceği fazla bir şeyin kalmadığı gün gibi ortadadır. Bundan sonra başta İzmir olmak üzere tüm ülkemizde şahsım ve yol arkadaşlarımla her konuda hizmetinizdeyiz."

YILDIRIM'DAN VİDEOLU GÖNDERME
Öte yandan sosyal medya hesabı Twitter'dan esprili seçim mesajı paylaşan Yıldırım, yaptığı videolu paylaşımda, "Vurur yüze ifadesi, yeniden tek başına iktidarız bir tanesi" dedi. Yıldırım'ın paylaşımı büyük beğeni topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir 'istikrar' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN