Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyası: Türkiye'de yeni bir sayfa açılıyor

Egeli iş adamları, 7 Haziran'ın ardından yaşanan belirsizliğin geride kaldığını söyledi. Türkiye'de yepyeni bir sayfanın açıldığını ifade etti

Giriş Tarihi: 4.11.2015
İş dünyası: Türkiye'de yeni bir sayfa açılıyor
1 Kasım'da sandıktan tek parti iktidarının çıkması Egeli iş adamlarınca olumlu karşılandı. 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan belirsizlik ve kaos ortamının yerini huzur ve umut aldı. Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Türkiye'nin 1 Kasım seçimleriyle zor günleri atlatacak iradeyi bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. "Türkiye'nin önünde yeni bir sayfa açıldı" diyen Uğur, "Bu seçimlerin ülkemize, esenlikli, daha olumlu, güçlü yarınlara kapı açmaya vesile olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

zarar GİDERİLECEK

Türkiye'de güven ve istikrarın tesisi adına seçim sonuçlarını çok olumlu bulduklarını dile getiren Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun "Yaklaşık 2-3 aydır hükümetsizliğin açtığı tahribatın hızlı bir şekilde giderileceğini düşünüyoruz. 2015 yılı ekonomik olarak kayıp bir yıldır, 2016 yılında ekonomi de bir hareketlilik ve canlanma bekliyoruz" dedi.

"SEÇİM GERİDE KALMALI"
Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Mesleki Eğitim Kurulu Başkanı Adnan Saka, 1 Kasım seçimlerinde halk iradesinin yüksek oranda katılımla sandığa yansıdığını ifade etti, şöyle konuştu, "Artık biran önce son iki yıldır ülke gündemini meşgul eden yoğun seçim süreci geride bırakılmalı. Tüm alanlarda yeni reformlar hayata geçirilmelidir."

İZMİRLİ BAKAN
Ülkemiz için hızlı bir şekilde gerekli olan reformların bir an önce yapılmasını isteyen Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, "Çünkü, ülkenin çok fazla zamanı yok. Ayrıca İzmir'in derdini bilen İzmirli olan bir bakanın kabinede olması en büyük dileğimiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası: Türkiye'de yeni bir sayfa açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN