Karahayıt'a kent ormanı müjdesi

Denizli'nin termaliyle ünlü Karahayıt Mahallesi'ne, Pamukkale Belediyesi tarafından 1 milyon 182 bin TL yatırımla kent ormanı kurulacak. GEKA da projeye 600 bin liralık destek verecek

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Karahayıt'a kent ormanı müjdesi
Denizli'nin termal turizm bölgesi kırmızı suyu ile ünlü Karahayıt mahallesine Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)' tarafından sağlanacak 600 bin liralık destekle, 510 dönüm ormanlık araziye 1 milyon 182 bin TL yatırımla Pamukkale Belediyesi tarafından kent ormanı kurulacak. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Sağlık Turizmi Komitesi tarafından, termal sularıyla sağlık turizminde adı öne çıkan Pamukkale ve Karahayıt'a yönelik "Termal ve Sağlık Turizminin Başkenti Pamukkale' isimli bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Colossae Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, TÜRSAB Başkan Danışmanı Bülent Akarcalı, TÜRSAB Sağlık Turizmi Komitesi Başkan Yardımcısı Emre Afanyalı, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, katıldı. Zengin jeotermal kaynaklarıyla Pamukkale ve Karahayıt başta olmak üzere Pamukkale İlçesi'nin termal turizm cenneti olduğunu anlatan Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin, bölgede termal sağlık turizminin daha iyi noktalara gelmesi açısından yaptıkları çalışmaları aktardı. Karahayıt ve Pamukkale bölgesinde sürekli olarak hizmet verdiklerini belirten Gürlesin, "Karahayıt ve Pamukkale ile zengin termal kaynakları ve tesisleriyle dünyaya şifa dağıtan bir merkez. İki mahallemiz başta olmak üzere Akköy dahil bölgemizde üst yapı, yeşil alan ve diğer prestij çalışmaları anlamında göreve geldiğimiz günden bugüne çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

SAĞLIK ODAKLI YAŞAM
Termal sağlık alanında Karahayıt'a ve Pamukkale'ye önemli yansıması olacak, turistleri cezbedecek bir projeyi de hayata geçirdiklerini aktaran Gürlesin, "Üst yapı dışında bölgemizde termal sağlık turizmine katkı sağlayacak, turistlere doğa içinde yine sağlık odaklı bir yaşam sunacak Kent Ormanı Projemiz hayat buluyor. Bu kapsamda Karahayıt'ın hemen üzerinde bulunan 510 dönümlük ormanlık alanda Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından da 600 bin lira destek alarak 1 milyon 182 bin lira yatırım yapacağız. Bu proje ile Pamukkale ve Karahayıt bölgesi için ilk adımı attık, fakat bu proje bizim için yalnızca bir başlangıçtır. Turizmde değiştirmeye çalıştığımız temel şey, termal sağlık turizminin daha kaliteli hale gelmesi ve böylelikle 2-3 gün olan konaklama süresinin uzamasıdır. Belediye olarak Karahayıt'ta 1288 metrekare hazine arazisi üzerine tam donanımlı tüm ihtiyaçlara cevap veren yaklaşık 300 metre kapalı alana sahip 112 Acil Sağlık İstasyonu inşa edeceğiz. Tanıtım noktasında da Pamukkale Belediyesi olarak elimizden gelen tüm desteği sunmaya hazırız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karahayıt'a kent ormanı müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN