Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kim kimi ikiye katladı gördük'

"AK Parti'yi ikiye katlarız" diyenlere milletin 1 Kasım'da gerekli cevabı verdiğini belirten Dağ, "Kim yüzde 50, kim yüzde 25 seçim sonucunda ortaya çıktı" diye konuştu

Giriş Tarihi: 8.11.2015
'Kim kimi ikiye katladı gördük'
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun seçim öncesi İzmir'de AK Parti'yi ikiye katlayacaklarını söylediğini hatırlatan AK Parti Milletvekili Hamza Dağ, "Herhalde anket yaptırırken, partileri karıştırdılar"dedi. İzmir Milletvekilleri Necip Kalkan, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli ve Atilla Kaya, Gaziemir'de partililere teşekkür ziyaretinde bulundu. Otobüs üzerinden vatandaşlara seslenen Hamza Dağ, 1 Kasım'da milletin tarih yazdığını belirtti. Dağ, "Seçim öncesi anket yayınlayanlar, AK Parti'yi ikiye katlayacağız diyenler, CHP yüzde 50, AK Parti yüzde 25 alacak diyenler sandıkta karşılığını gördüler mi? Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı da ilçe Belediye Başkanı da koltuklarında rahat oturamıyorlar. Aziz Kocaoğlu, herhalde anket yaptırırken partileri karıştırdı. Yüzde 50 AK Parti çıktı, yüzde 25 CHP. Bu millet size inanmıyor. Bu millet sizden ümidini kesmiş. 2019'da da İzmirli bunlardan ümidini kesecek. 2019 seçim kampanyamız bugün başlamıştır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

O MESAJI BİZ ALDIK

Kerem Ali Sürekli, oy verenlere de vermeyenlere de 13 yıldır olduğu gibi hizmet etmeyi sürdüreceklerini dile getirerek, "Oy vermeyen yüzde 50 seçmenimizin gönlüne girmeye çalışacağız. Biz hep millet hep doğrusunu bilir dedik. Millet yanlış yapmaz. En doğru kararı verir. 7 Haziran'da da böyle söyledik. 1 Kasım'da yüzde 50 oy aldık diye söylemiyoruz. 7 Haziran'da mesajı aldık ve çalıştık. İnşallah bu teveccühe karşılık vereceğiz. AK Parti teşkilatları artık kurumsallaşmıştır. 2019'da yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler olacak. 3 seçim var. 2019'da Gaziemir Belediyesi'ni AK Belediye yapmaya var mısınız? İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni AK belediye yapmaya var mısınız?" diyerek konuşmasını tamamladı.

CHP ÇOK DEĞİŞTİ
"Memleket meselesine sahip çıkan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" diye vatandaşlara seslenen Atilla Kaya, "Gaziemir'de her yerde ay yıldızlı bayrağımız var. CHP'li milletvekilleri ve belediye başkanlarına sesleniyorum. Bundan 3 hafta önce Gündoğdu Meydanı'nda neden bu ay yıldızlı bayrağı taşımaktan imtina ettiniz? Artık CHP Gazi Mustafa Kemal'in bıraktığı parti değil" dedi. Necip Kalkan ise Gaziemir'deki oylarının İzmir ortalamasının üzerinde olduğunu dile getirerek, "Gaziemir'e herkesin imreneceği bir hükümet konağı sahibi olacaksınız. Bir de hedefimiz var. Gaziemir Belediyesi'nin direğine AK Parti bayrağını çekmek. Yüzde 5'ten fazla oy artıran Gaziemir bize destek verir. Sloganım şu. Başın düşerse dara Necip Kalkan'ı ara" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kim kimi ikiye katladı gördük'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN