Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım: Başkanlık sistemi konuşulmalı

AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım, Türkiye'nin daha hızlı karar vermesi ve daha da güçlenmesi için sistem değişikliği gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 9.11.2015
Yıldırım: Başkanlık sistemi konuşulmalı
Yıldırım, milletin iradesine tabi olunması ve saygı duyulması gerektiğini belirtti. Yıldırım, "Başkanlık sisteminin konuşulması lazım. Başkanlık sistemiyle ilgili 7 Haziran öncesi kara bir propaganda yürütüldü. 'Recep Tayyip Erdoğan kendisi için başkanlık istiyor' denildi. Kardeşim, 10 Ağustos 2014'te cumhuriyet tarihinde hiçbir faniye nasip olmayacak ve 14 partinin blok oluşturmasına rağmen yüzde 52 ile milletin desteğiyle cumhurun başkanı olmuş" diye konuştu.

TEZVİRAT YAPILIYOR

Başkanlık sisteminde eyaletler oluşturulacağı ve ülkenin bölüneceği gibi bir sürü iftira ve tezviratlar olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu: "Başkanı seçiyorsunuz, 4 yıl sonra tekrar seçiyorsunuz. Beğenirseniz tekrar, beğenmezseniz değiştiriyorsunuz. Meclis daha da güçleniyor. Meclisin yetkileri daha da artıyor. Türkiye'nin daha hızlı karar vermesi, daha istikrarlı, daha güçlü yönetimlere sahip olması için sistem değişikliğine ihtiyaç var. Bizim sistemimiz şu anda ne parlamenter ne de başkanlık sistemi. Son yapılan referandumla cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle, esasında fiilen başkanlık sistemi gelmiş durumda. Bütün bunların her yönüyle toplumda tartışılması gerekiyor. Sorular, ön yargılar konuşulacak, görüşülecek, en güzel çözüm bulunacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım: Başkanlık sistemi konuşulmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN