Muhabirlerine sahip çıkmadılar

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Muhabirlerine sahip çıkmadılar

İzmir'de önceki gün CHP'nin delege seçimlerinde Doğan Haber Ajansı muhabiri Elif Demirci'nin sözlü ve fiili saldırıya uğramasını, Doğan medyası adeta görmezden geldi

Doğan Grubu Medyası, CHP'lilerin muhabirlerine yönelik saldırısını gündeme taşımaktan kaçındı. Doğan Haber Ajansı muhabiri Elif Demirci önceki gün CHP'nin Balçova'daki delege seçimlerinde saldırıya uğradı. İzmir'in önde gelen politika muhabirlerinden biri olmasına rağmen zanlı gibi kimlik sorgulaması yapılan, "Ne biçim kadınsın, ne şerefsizsin" diye hakarete uğrayan Demirci'nin makinesindeki fotoğraflar silinmişti. Yeni Asır ve Sabah gazeteleri de bu çirkin saldırıyı, sayfalarına hak ettiği büyüklükte taşıdı. Ancak Doğan grubundan Hürriyet, kibrit kutusu büyüklüğünde fotoğrafsız olarak anonsladığı haberi, iç sayfada da "Parti içinde gerginlik" başlığı ile vererek, saldırıyı adeta sakladı. Posta Gazetesi ise böyle bir saldırı hiç olmamış gibi davranmayı tercih etti.

DERDİ PARTİNİN ADI!

Muhatap Hükümet ya da AK Parti olduğunda 15 dakika içerisinde en sert kınamaları yayınlamasıyla tanınan İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) Başkanı Misket Dikmen'den ise olaydan 24 saat sonra "temkinli" bir açıklama geldi. Saldırıyı kınayan ve sorumlular hakkında işlem yapılmasını isteyen Dikmen, "Bu tür kişiler ve davranışlar partinin adını da kirletir" dedi. Açıklamada, gazeteciye saldırılmasından ziyade "partinin adının kirlenecek olmasından" duyulan endişe görüldü. İGC, Yeni Asır'ın hedef gösterilmesi ve saldırıya uğramasının ardından yaptığı açıklamalarda da mümkün olduğunca "failleri incitmeyecek" bir dil kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhabirlerine sahip çıkmadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN