Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood yıldızı gibi karşılandı

Giriş Tarihi: 12.11.2015
Hollywood yıldızı gibi karşılandı

Mazbatasını almak üzere İzmir'e gelen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, havalimanında vatandaşların aşırı ilgisi yüzünden 20 metrelik mesafeyi yarım saatte katetti

AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, mazbatasını almak üzere geldiği İzmir'de büyük coşkuyla karşılandı. Adnan Menderes Havalimanı VIP çıkışında 20 metrelik koridoru, oluşan izdiham ve yoğun ilgi yüzünden yaklaşık yarım saatte katedebilen Yıldırım, seçim otobüsünden vatandaşlara seslenerek, İzmir'de iki kat daha fazla çalışacaklarını anlattı. Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef tahtasına oturtmaya çalışanların bir kez daha derslerini aldıklarını dile getiren Yıldırım, "Doğal liderimizden aldığımız bu bayrağı Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile Büyük Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartacağız" dedi. İzmir'e ve çalışma arkadaşlarına şükranlarını ileten Binali Yıldırım, "Hepinize çok teşekkür ediyorum. 5 ay gibi bir sürede AK Parti oylarını 5.5 puan artırdınız. Rakip partiler oy kaybetti. Ana muhalefet partisinin lideri İzmir'den aday olduğu halde sadece 0,9 puan arttırabildi. İki lafın biri İzmir CHP'nin kalesi diyenlere ithaf olunur. İzmir kimsenin kalesi değildir. İzmir milletin kalesidir. Cumhuriyetin kalesidir. Kardeşliğin kalesidir. Hizmetin kalesidir" dedi. Yıldırım, İl Seçim Kurulu'na gelerek, AK Parti İzmir Milletvekilleri Hüseyin Kocabıyık, Hamza Dağ, Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli ve Necip Kalkan ile birlikte mazbatasını aldı. Törene Yıldırım'ın esprisi damga vurdu. Bir kameramanın kablosunun boynuna takılmasından sonra kamerayı eline alan Yıldırım, "Bundan sonra işsizsin" diye kameramana takıldı.

MAZERET DEĞİL İŞ

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Yıldırım, "Ülkemiz 1 Kasım seçimlerinde çok başarılı bir demokrasi sınavı vermiştir. 1 Kasım AK Parti'ye duyulan güvenin işaretidir. AK Parti 2019'a kadar hizmetlerine kaldığı yerden devam edecektir. İzmir için bundan sonra da gayret içinde olacağız. İzmir'de oy veren vermeyen herkesimin partisiyiz. Mazeret değil iş üreteceğiz. İzmir'de başta İl Başkanım olmak üzere mahalle başkanına kadar emek veren koşturan herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm milletvekili adaylarımız sanki 1. sıradan aday olmuşcasına inançla ve azimle çalıştı" diye konuştu. Yıldırım, muhalafet partilerindeki kurultay tartışmalarına da değinerek, " Her seçim sonrası aynı tablo söz konusu. Biz kendi işimize bakıyoruz. CHP'nin kurultayıyla uğraşacak vaktimiz yok. Onlarda kurultay her seçimden sonra gelenek haline geldi. Onlar kendi işini kendi aralarında görsünler. Biz milletin işiyle meşgulüz" dedi. Yıldırım seçim kampanyası boyunca basın mensuplarının da yoğun bir şekilde kendisine eşlik ettiğini belirterek gazetecilere teşekkür etti. Yıldırım, "İki tatsız olay yaşadık. Birincisi Yeni Asır Gazetesi'ne yapılan saldırı. İkincisi CHP'nin delege seçimlerinde muhabir arkadaşımız Elif Demirci'ye yapılan saldırı. Her seferinde özgürlükten ve demokrasiden dem vuran CHP'nin bu tahammülsüzlüğü kabul edilemez. Basına saldırının hiç bir türlüsü kabul etilemez" diye konuştu.

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

CHP'nin 1 Kasım seçimlerinde İzmir için koyduğu yüzde 50 hedefi değerlendiren Yıldırım, " Seçim kampanyasına başlarken bizim için CHP'li arkadaşlarımız bir kehanette bulundu. Onlar 25 biz 50 alırız dediler. Doğru bildiler de adresi yanlış" dedi. Yıldırım, diğer yandan yeni kabinede kendisinin Başbakan Yardımcılığı görevini üstleneceğine yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine "Her şey daha güzel olacak. Önemli olan İzmir'e hizmet etmektir. Hizmet etmenin çok yolu var. Pozisyonumuz, durumumuz ne olursa olsun çalışmalarımızı arkadaşlarımızla sürdüreceğiz" diye konuştu.

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Binali Yıldırım, 18 Ekim'de Hakkari Dağlıca'da yürütülmekte olan operasyon sırasında çatışmada şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Samet Çakır'ın babası Mehmet Çakır ve annesi Zehra Çakır'ı İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki evinde ziyaret etti. Yıldırım'ın ziyareti sırasında evde Kuran- Kerim okundu. Yıldırım saat 14.00'te uçakla kentten ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood yıldızı gibi karşılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN