Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir meclisinde "Sus lan" sesleri

Hoşgörünün kenti İzmir'de görüşlerini açıklayan meclis üyesine "Konuşma lan!.." diye bağırıldı

Giriş Tarihi: 15.11.2015
İzmir meclisinde Sus lan sesleri
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında AK Partili Çağlar Haspolat'ın, su faturaları ve Kent Ekmek Fabrikası'nda 20 gündür devam eden grev nedeniyle yaşanan krizi gündeme getirmesine karşılık, CHP'li Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'dan geldi: Konuşma lan... Meclis toplantısında Haspolat, İZSU'nun atık su bedellerine ilişkin konuşurken Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya "Konuşma lan... Otur yerine. Terbiyesizlik yapma..." diye bağırdı.

MAKAM ODAN DEĞİL

Bu sözlere sinirleren Haspolat, daha önce makamında yaşlı bir adamı dövdüğü öne sürülen Çalkaya'ya, "Burası senin makam odan değil. Sen orada ancak 70 yaşındaki adamları susturursun " şeklinde karşılık verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan da bir belediye başkanının konuşurken üslubuna dikkat etmesi gerektiğini belirterek, "İktidar icraatlarını yapacak. Bizler de muhalefet olarak eksik gördüğümüz şeyleri dile getireceğiz. Çağlar arkadaşımız görüşünü ifade etti. Güzel ilçemiz Balçova'nın başkanının 'lan' demesi çok yanlış... Umarım Balçova'da meclisi böyle idare etmiyordur" şeklinde konuştu.

GERİ ADIM YOK

Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise "Burası er meydanı değil. Bu meclisi bir yöneten var. Buraya gelirken keskin partili tavırlarınızı bir kenara bırakın" dedi. Çalkaya'nın AK Partili Haspolat'a yönelik sözleri oy birliği ile tutanaklardan çıkarıldı. Aydoğan'ın sözlerine tepki gösteren bazı CHP'li meclis üyelerinin oturumu terk ettikleri gözlendi. Mehmet Ali Çalkaya ise geri adım atmayarak, "El hareketleriyle konuşursanız böyle bir tepki alırsınız. Elinizde evrakla tetikçilik yapıyorsanız anlatımınız da zayıfsa yapılması gerekeni yaparız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir meclisinde "Sus lan" sesleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN