Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hotar: Söylediğimize gelme noktasındalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, Paris'te yaşanan terör saldırısısını kınayarak, "Şimdi tüm dünya liderleri bizim yıllar evvel söylediğimiz noktaya yeni yeni gelme aşamasındalar" dedi

Giriş Tarihi: 16.11.2015
Hotar: Söylediğimize gelme noktasındalar
AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanlığınca düzenlenen "Birlik, Beraberlik ve Teşekkür" toplantısına katılan Hotar, konuşmasında Paris'teki terör saldırılarını kınadı. Hotar, "Paris'te yaşanan terör saldırısı yıllar evvel bizim devlet büyüklerimizin dile getirdiklerinin uzantıları. Terör her ülkede, kime yapılırsa yapılsın karşı durmak gerekir. Nereden gelirse gelsin terör terördür. Bunu yıllar önce Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi. Şimdi tüm dünya liderleri bizim yıllar evvel söylediğimiz noktaya yeni yeni gelme aşamasındalar" ifadesini kullandı.

TÜRKİYE ÇOK GELİŞTİ

Konuşmasında 12 yıl öncesi ile 7 Haziran'ın Türkiye'sine bakıldığında mukayese kabul edilmeyecek yeniliklerin olduğunu bildiren Hotar, AK Parti'den önce Türkiye'de istikrar ve siyasetçiye güven konusunda da eksiklik oluştuğunu belirtti. Hotar, şunları kaydetti: "İnsanlar siyasetçi olduğunu söylemekten kaçınır hale gelmişti. Her topluma, her kuruma, Türkiye'nin her bir metrekaresine rahatlıkla gidemez hale gelmişti. Ülkemizin gelişimine katkıda bulunmuş tüm siyasetçilerimize teşekkür ediyoruz. Bir de ülke gerçeği vardı. IMF'in kapısında randevu almak için nöbet tutan, bizzat siyasetçilerin tanımıyla 5 cente muhtaç olan bir ülke vardı. 600 yıl dünyada hüküm sürmüş imparatorluğun torunları olarak, cumhuriyetin çocukları olarak bunlara layık değildik. AK Parti iktidarıyla bir kez daha bunları gündeme getirdik. Biz adeta geçmişinden utanılır hale getirilmiş bir çocukluk dönemi yaşadık. Ama şimdi dünyada örnek gösterilen kazanımlara sahip bir ülkenin vatandaşlarıyız. Buraya da, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, '24 saat yetmezse 25. saati bulun' diyen Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile geldik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hotar: Söylediğimize gelme noktasındalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN