Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadının parası erkeğin yüzüğü

Kişisel eşyaların sıkça unutulduğu belediye otobüslerinde, kadınlar en fazla para, cüzdan ve kıyafet; erkekler ise yüzük kaybediyor

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Kadının parası erkeğin yüzüğü
Cep telefonu, gözlük, şemsiye gibi kişisel eşyaların sıkça unutulduğu belediye otobüslerinde kadınlar en çok para, cüzdan ve kıyafet, erkekler ise en çok yüzük kaybediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi ESHOT'un Eşrefpaşa semtindeki bulunmuş eşya bürosuna her yıl binlerce unutulmuş obje getiriliyor. Büroya en sık gelen eşyalar arasında cüzdan, cep telefonu, kıyafet, ayakkabı, gözlük, nüfus cüzdanı ve şemsiye yer alırken insan sağlığını yakından ilgilendiren koltuk değneği ve işitme cihazı da kaybedilenler arasında bulunuyor. Kredi kartı ve evlilik cüzdanının yanı sıra ev tapusu da unutulan eşyaların arasında dikkat çekiyor.

GELİNLİK BİLE VAR
ESHOT Genel Müdürlüğü İdari İşler Şube Müdürü Sadettin Tınaztepe, vatandaşların yanında taşıdığı her şeyi otobüslerde unutabildiğini ya da düşürebildiğini, öğrenci çantası, makyaj malzemelerinin de bunlar arasında sıklıkla yer aldığını ifade etti. Otobüslerde nadir olarak bulunan eşyaların ise ziynet eşyaları, diş protezleri ve gelinlik olduğunu anlatan Tınaztepe, yıllar önce ise bir vatandaşın sattığı evin parasını koyduğu çantayı otobüste bıraktığını dile getirdi. Teknolojinin ilerlemesiyle buluntu eşyaların da farklılaştığını aktaran Tınaztepe, şöyle devam etti: "Cep telefonlarını otobüste daha sık buluyoruz. Kayıp ya da bulunmuş eşya bürosundaki değerli eşyalar web sitemizde yayınlanıyor. Ayrıntılar ise yazılmıyor. Çünkü vatandaş kaybettiği eşyaların sahipliğini ispat etmek zorunda. Hatta aynı para, cep telefonu, ziynet eşyası için iki kişinin başvurması durumunda adli makamlar devreye giriyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadının parası erkeğin yüzüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN